Exotika a Thajsko jsou téměř synonyma

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Krabi Transportation
Thajsko – levně dostupná exotická dovolenáMikeBehnken / Foter

Exotika a Thajsko jsou téměř synonyma

Exotika, slunce, relax a neobyčejná kultura. Thajsko, země plná výjimečných míst a nevšedních zážitků. Dovolená v Thajsku bude bezpochyby vaší celoživotní zkušeností, která se nezapomíná. Thai, znamená svoboda. A Thai je prostě Thajsko.

Země je nazývaná Zemí úsměvů. Thajsko, legendami protkané království. Slovo „Orient“ je Thajsku velice blízké. Pohádková země, která splní sny snad každému turistovi a romantickému nostalgikovi. Thajsko je slunečné a horké po celý rok. Pokud se chcete ohřát v zimních měsících, zamiřte určitě do Thajska. Teplota se pohybuje neustále okolo 35 °C. Také moře je po celý rok teplé. Thajské pláže jsou tak neustále zaplněné. Překrásný pohled se vám naskytne večer, kdy můžete sledovat překrásný západ slunce. Západy slunce jsou zde jedny z nejkrásnějších.

Railay Bay / Thailand, Krabi
zátoka Railay – Thajsko, KrabiEdgar Barany / Foter

Thajské spirituální učení obsahuje klíčová slova, jako je uctívání předků. Také díky tomu je kultura Thajska velice stará a neuvěřitelně krásná. Hlavním městem je Bangkok, dříve nazývaný Siam. Město nebylo nikdy kolonizováno, na což jsou místní obyvatelé velice hrdí. Město je znamením luxusu. Bangkok, který je také nazýváno „město andělů“, skrývá ve svém nitru spousty krásných míst. Nádherné sídlo boha Indry nebo oblíbená Pattaya.

Fauna a flóra je v Thajsku velmi rozmanitá. Skvělými společníky jsou například sloni, kteří jsou v zemi stále více využíváni k turistice. Výlet na zvířeti, které je nám většinou známé pouze ze zoologických zahrad, je neuvěřitelným zážitkem. Drzí a neodbytní jsou opice – gibboni. Rozmanitá fauna je ale k vidění také v podmořském světě. Želvy, murény, korálové ryby a nebezpeční žraloci.

Také Thajská flóra je výjimečná a exotická. Téměř dvě stě různých druhů stromů roste v deštných pralesích, kteří jsou obrovskými dárci kyslíku. Pravým symbolem Thajska ale nejsou hluboké, divoké pralesy. Jsou jimi krásné orchideje. Platí přísný zákaz sbírání těchto květin, co se ale týče exportu, dosahují vysokých počtů.

Vycestování do této exotické země s sebou přináší ale také jistá zdravotní rizika. Ty se ale dají bez problémů zahnat očkováními, která však nejsou povinná. Pro vlastní jistotu se můžete nechat očkovat proti hepatitidám A,B, meningokoku A,C nebo proti malárii. Rozhodně vám to ale nezkazí dovolenou v exotickém, romantickém, ale i vášnivém a žhavém Thajsku.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)