Exotická destinace plná adrenalinu, to je Egypt

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Pyramidy, potápění, projížďka po poušti – všechno zní velice lákavě a má to v sobě spoustu adrenalinu, snad nenajdeme člověka, který by tohle nechtěl zažít. A i když vás nezajímají krásná korálová dna, tak si můžete jen lehnout k azurovému moři a odpočívat. Ano, tohle všechno nabízí jedna země – Egypt.

Egypt země tisíce tváří

Pokud toužíte po exotické dovolené plné adrenalinu, tak je Egypt tou správnou volbou. O Egyptě jsme si ve školách učili, že je to země faraónů a tajemných pyramid, do kterých můžete sami nahlédnout. Pokud máte rádi odpočinek, určitě oceníte krásně modré moře, které má ještě krásnější dno, zvídavé a odvážné povahy mohou dno plné zajímavých rybiček, korálů, ale také jeskyní a vraků lodí, sami objevovat. A pokud byste to také rádi viděli, ale bojíte se potápění, nemusíte mít strach, že o něco přijdete, protože jsou zde destinace, kde se můžete potopit i ponorkou.

Kde bych se měla určitě podívat?

Egypt je exotická země, která nabízí mnoho zajímavých destinací, ze kterých si můžete vybrat podle toho, co byste chtěli na své dovolené vidět a zažít. Mezi ty nejčastěji navštěvovaná místa, patří tyto:

Hurghada

Právě do tohoto místa míří největší počet turistů, jedná se o bývalé rybářské městečko, kde mohou turisté využít krásných písčitých pláží. A právě zde se můžete potápět i s ponorkou, pokud máte strach, ale zároveň chcete obdivovat krásy egyptského dna. Často se odtud pořádají výlety do hlavní města, kterým je Káhira anebo do Luxoru. A pokud chcete vidět typické arabské tržiště či ochutnat pravý arabský čaj v místních čajovnách, tak jste na to správném místě.

Marsa Alam

Pokud chcete raději klidnou dovolenou s odpočinkem, tak byste měli hledat dovolenou v této oblasti. Je zde nejen krásná příroda, ale můžete nahlédnout do tajů historie, protože odtud si můžete udělat výlet ke Smaragdovým dolům. A pokud vás láká projížďka po poušti, tak neváhejte a jeďte sem.

Sham el Sheikh

Pokud jedete na dovolenou do Egypta, jen kvůli potápění, tak nejvíc si užijete krásný podmořský svět právě v této oblasti. Ale nebojte se, i zde na vás čeká kousek historie, protože odtud se podnikají výlety do známého skalního města Petry, což je opravdový zážitek anebo se můžete podívat k Mrtvému moři, což je také nabídka, kterou nedostáváte každý den.

Vydat se do Egypta sám nebo s cestovní kanceláří?

Egypt je velmi daleko, a pokud chcete jet na dovolenou do Egypta, tak byste měli raději využít služeb cestovní kanceláře, je to pohodlnější a tentokrát i jistější, protože vydat se tak daleko na vlastní pěst, ještě do takové země, kde si člověk není jist, kam může a kde ne, je opravdu odvaha, kdežto cestovní kancelář vše udělá a vás a nemusíte se bát, dostanete se všude, kde budete chtít.

Egypt je zajímavá země, která rozhodně stojí za to, aby tu člověk jel na dovolenou.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)