Exotika na slunném Madagaskaru

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Madagaskar - dovolená pod tropickým sluncem
Madagaskar – dovolená pod tropickým sluncemharinaivoteza / Foter

Exotika na slunném Madagaskaru

Nevšední, klidný, exotický a neuvěřitelně zajímavý je ostrov Madagascar. Svou polohou je téměř nedotknutelný a stále s úspěchem uniká masovému přívalu turistů z celého světa. Ostrov je typický svou nevšední a opravdu zajímavou faunou a flórou. Můžete zde naleznout spoustu živočichů a rostlin, které vás překvapí svými tvary a vlastnostmi. Madagascar, ostrov, který se rozkládá jihovýchodně od kontinentu Afrika, je obklopeno azurovým mořem.

Madagascar se chlubí třetím největším korálovým útesem z celého světa. Je mnoho skvělých míst pro potápění či šnorchlování. Rozmanitosti podmořského světa vás nikdy neomrzí a vždy v nich naleznete něco nového a neobvyklého. Krásné moře a pálící sluníčko ale také umožňují mnohem více vodních sportů.

Madagaskar - chameleon
Madagaskar – chameleonSergiu Bacioiu / Foter

Oblast Madagascaru tvoří nejen krásné pláže, na kterých můžete relaxovat a užívat si žár sluníčka. Skvělým typem na denní výlet je nedotčená krajina ostrova, která působí divoce a nespoutaně. Hornatiny a pohoří, které se rozkládají po většině plochy ostrova, skrývají ve svém nitru nejvyšší horu, masiv Tsaratanana, který se tyčí do výšky 2 900 metrů nad mořem. Tropické pralesy jsou domovem mnoha zvláštních druhů zvířat a rostlin. Ostrov je například známý výskytem lemurů. Těch je na území Madagascaru okolo padesáti druhů. Další pýchou ostrova jsou majestátní rostliny baobaby, které jsou přímo charakteristickým rysem celého ostrova. Ve svém území má ostrov spoustu krásných rezervací a přírodních parků, které bezpochyby patří na seznam výletů, které na exotickém Madagascaru podniknete.

Nedaleko Madagascaru bychom našli „Ostrov vůní“. Je nejznámější a nejnavštěvovanější a turisty nejoblíbenější. Není se čemu divit. Ostrov má svou přezdívku právem. Je totiž proslulý výrobou esence ylang – ylang, která je přísadou některých parfémů. Můžete zde najít ty nejkrásnější pláže a nejlepší místa pro potápění. Turisty je označován za opravdový tropický ráj. Tento luxus a komfort s sebou ale také přináší nevýhody, jako jsou vyšší ceny.

Oficiálním jazykem ostrova jsou malgaština a francouzština. Anglický jazyk je na Madagascaru málo rozšířen. Pokud se rozhodnete vycestovat na ostrov, není povinné mít nějaké speciální očkování. Pro vaši vlastní potřebu a ochranu se ale doporučuje očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu nebo žloutence typu A a B. Pokud ale tento zákrok podstoupíte, nemusíte se bát, že by nepříjemná nemoc překazila vaši nezapomenutelnou dovolenou.

 

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)