Za sluncem na exotické Maledivy

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Maledivy - tropický ráj
Maledivy – tropický rájnotsogoodphotography / Foter

Za sluncem na exotické Maledivy

Překrásný ostrov v Indickém oceánu je přímo ráj na zemi. Rozlehlé pláže, průzračná, křišťálová voda a tisíce malých korálových ostrůvků. Maledivy jsou snad snem každého milovníka slunce a krásných pláží. Kokosové palmy a azurové nebe bez jediného obláčku. Písečné pláže a žár sluníčka. Procházky při západu slunce na jemném písku, je přímo povinností. Ostrov je také skvělým pro potápění a šnorchlování. Rozmanitosti a neuvěřitelná pestrost podmořského světa je nekonečná. Želvy, pestrobarevné rybičky, rejnoci nebo chobotnice. Dále od břehu žijí také druhy menších žraloků. Záhadné jeskyně nebo vraky na dně, které jsou domovem mnoha větších ryb. Maledivy jsou opravdu rájem pro vodní sporty a poznání podmořského světa.

Maledivy
Maledivymuha… / Foter

Svou dovolenou na Maledivském souostroví ale nemusíte strávit pouze na plážích a v oceánu. Krásné jsou například památky, které jsou na ostrově k vidění. Ty se většinou nachází v hlavním městě Malé. Jednou z nejkrásnějších památek je například mešita Hukuru Minskiy, která pochází ze 17. Století. Dalšími jsou bývalé sídlo sultána Mohameda Shamsuddeena III. Nebo palác Mulee – aage. Město se rozkládá na stejnojmenném ostrůvku a zabírá ho prakticky celý. Malé je nejvíce osídlený.

Městečka a městečka na Maledivách jsou plná luxusních hotelů, které udělají vše pro to, aby zákazníci byli nadmíru spokojeni. Součástí hotelů bývají tenisové nebo squashové kurty, sauny nebo bazény. Zabydlet se ale můžete přímo na moři. Krásné chatičky nebo apartmány.

Místní kuchyně je velmi pálivá a pikantní. Nejčastěji vám podají rybí maso a rýži. Obvyklými pokrmy jsou také speciality mezinárodní kuchyně. Pokud ale chcete vyzkoušet typickou místní restauraci, objednejte si rybí polévku nebo karí z rybího masa. Hlavní chod můžete zapíjet drinky z kokosů. Po jídle mají obyvatelé Malediv žvýkat betelové listy spolu s arekovými ořechy, s citrónovou pastou a trochou hřebíčku. Všechny tyto ingredience jsou smaženy v oleji.

Měnou na Maledivách je maledivská rufie = RF. Ta v přepočtu na 1USD = 12,8 RF. V místních obchodech ale bez problému nakoupíte za americké dolary. Celková životní úroveň je na Maledivském souostroví vyšší, než v mnoha evropských zemích. Proto také ceny potravin a služby jsou o porovnání vyšší. Zvláštností je, že například maso dostanete pouze v luxusnějších hotelech. Obyvatelé totiž mají ve zvyku maso podávat při slavnostních příležitostech.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej