Za sluncem na Bahamy

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Bahamy - loď Létající Holanďan
Bahamy – loď Létající HolanďanScott Smith (SRisonS) / Foter

Za sluncem na Bahamy

Bahamy. Každý z nás si při vyslovení představí luxus a nepředstavitelně krásnou dovolenou. Přesně tak! Bahamy totiž snad nic jiného ani nejsou. Pouze krása, luxus, zážitek a komfort! Bahamy se skládají z mnoha ostrovů a ostrůvků. Krásné moře, rozlehlé pláže poseté zlatobílým pískem a kokosové palmy jako neodmyslitelný doplněk celé té přírodní krásy. Místo, které je navštěvované lidmi z celého světa a stává se stále oblíbenější. Bahamy jsou opravdový ráj na zemi. Při procházkách při západu slunce v hladkém písku, který hřeje do nohou, zapomenete na všechny své starosti a užijete si nezapomenutelnou dovolenou.

Bahamy se skládají mimo jiné také z 2 000 korálových ostrůvků. Pouze 29 z nich je obydlených. Korálové ostrůvky ale nabízí skvělou šanci. Můžete si totiž užít vodních sportů, jako je například šnorchlování a potápění. Krásy a rozmanitosti podmořského světa vás nikdy nepřestanou udivovat. Neustále se tak budete užívat pestrobarevnost vodního života.

Bahamy
BahamyAnuska Sampedro / Foter

Nejznámějšími ostrovy Baham jsou například New Providence, Andros, Grand Bahama, Eleuthera a Great Inagua. Tyto ostrovy lákají především boháče. Jsou vyhlášené luxusními hotely, přepychovými restauracemi a nejkrásnějšími plážemi celých Baham. Dalším známým ostrovem je San Salvador, který je proslulý díky světoznámému Kryštofu Kolumbovi. Ten se zde zastavil při své cestě do Ameriky.

Bahamy jsou horké, žhavé a exotické. Tato přídavná jména by bezesporu mohla nahradit celý název souostroví. Celá oblast je rovinatá. Nemá nějaké větší pohoří ani hory. Právě proto jsou Bahamy rájem pláží a moře. Počasí je prostě krásné. Vysoké teploty, které jsou typické pro subtropický pás, ve kterém se Bahamy nachází, jsou ovlivňovány Golfským proudem. Teploty jsou po celý rok teplé a příznivé. V letních měsících se můžete těšit na + 28 °C, v zimním měsících je zřejmé ochlazení na průměrně +21°C.

Mezi nejzajímavější místa Baham patří například hlavní město Nassau. Město, které nese americký název, si zachovalo takříkajíc karibský ráz a nádech. Ve městě nalezneme spousty krásných historických památek, vedle novodobé živé architektury. Celé město je však v jednom duchu – v duchu léta. Další zajímavé místo je například Grand Bahama, která je druhou nejvyhledávanější lokalitou.

[hana-code-insert name=’xml_bahamy_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej