Dominikánská republika

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

It's breathtaking!
Dominikánská republika – pláž a moře z ptačí perspektivyMichelle Brea / Foter

Dominikánská republika

Pokud sníte o dovolené v tropickém ráji na překrásných plážích, které jsou jako vystřižené ze snu, vydejte se s celou svou rodinou do Dominikánské republiky. Ne nadarmo se zemi přezdívá „Perla Karibiku“. A opravdu se není čemu divit. Dominikánská republika má totiž mnoho krásných míst. Ten, kdo se do této úchvatné karibské země už jednou podíval, touží jí opět navštívit. Místo je skvělé jak pro relax a odpočinek, tak pro dobrodružství, ale i romantické procházky při západu slunce, který je zde opravdu výjimečný.

Dominikánská republika je velice oblíbenou destinací pro turisty nejen díky svým krásným plážím. Můžete vyzkoušet u azurového moře spousty sportů, vodních i plážových. Místo ale uchvátí také nejúrodnějším údolím, které je opravdu krásné. Naleznete zde nejvyšší horu, nejvíce národních parků nebo nejdelší palmové plantáže celého Karibiku. Je opravdu o co stát.

Saona Island
Dominikánská republika – ostrov SaonaSpace Ritual / Foter

Ráj na zemi, který byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolumbem, se rozkládá na ostrově Hisponiola, který leží v Karibském moři. Dominikánská republika je pak druhým největším a nejlidnatějším státem.

Hlavním městem a zároveň velice oblíbeným poutním místem je Santo Domingo. Město je opravdu krásné. Jádro tvoří historická část, která se datuje do roku 1496. Dalším skvostem je například botanická zahrada „Lod Tres Ojos“. V této botanické zahradě naleznete neuvěřitelných 15 metrů vysokou krápníkovou jeskyni, která opravdu stojí za vidění. Zajímavostí je bezesporu dům Kryštofa Kolumba nebo přesná kopie Bílého domu.

Velice oblíbeným letoviskem Dominikánské republiky je Punta Cana. V tomto překrásném letovisku si můžete užít skvělé dovolené na světoznámé pláží Bávaro. Pláž patří mezi nejkrásnější celého Karibiku a to už je co říci. Dlouhé písečné pláže, které jsou lemované palmovými alejemi.

Místní kuchyně není nijak zvláštní, to ale neznamená, že vám nebude chutnat. Dominikánci jsou zvyklí na prostý život. Tento fakt se také odráží ve zdejší kuchyni. Jedním z nejoblíbenějších jídel je banán platano, který je připravován podobně jako zelenina nebo nějaká příloha. Obyvatelé mají rádi kuřecí maso, které je na talíři většinou podáváno s rýží nebo fazolemi. Pokud si chcete dát plody moře, připravte si větší finanční obnos, ty totiž patří v Dominikánské republice mezi drahé, luxusní pokrmy.

Dovolenou v Dominikánské republice si určitě nemůže dovolit každý. Last minute Dominikánská republika totiž začíná na více než 30.000,- Kč a to bude třeba jen 7 dní nebo nižší komfort. Můžete si ale pořídit okružní plavbu po Karibiku a navštívit tak zdejší nejoblíbenější turistické destinace jako Kuba, Jamajka, Dominikánská republika nebo Kajmanské ostrovy. Cena takové plavby potom začíná kolem 10.000,- Kč.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej