Jamajka

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

'The Famous 7 Mile Beach', Jamaica, Negril, 7 Mile Beach
Jamajka – slavná pláž Negril dlouhá 7 milWanderingtheWorld (www.LostManProject.com) / Foter

Jamajka

Jamajka, prostě dovolená snů. Exotická, krásná, zalitá sluncem a zároveň osvěžující. Nádherná Jamajka je svým názvem lákavá. Jamajka je jistota krásných rozlehlých pláží, které jsou jako stvořené k relaxu a příjemným chvilkám. Pokud jste ale příznivci aktivní dovolené, zábavy a nevšedního dobrodružství, nemusíte se bát, že byste se při svých cestách nudili. Jamajka nabízí nespočetně mnoho možností, nejen relax a poznání místních památek, ale také aktivní zábavu.

Rozlehlé písčité pláže jako vystřižené ze snu jsou skvělým místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Rozmanitý, krásný podmořský svět vás jistě nikdy neomrzí. Nádherné korály skrývají zajímavé živočichy. Dalšími vašimi aktivitami může být například golf, jízda na koni, tenis, vodní sporty a spousty jiných.

Jamaica Trip
Jamajka – plážová alej04deveni / Foter

Jedny z nejznámějších a také nejnavštěvovanějších letovisek celé Jamajky je například Montego Bay, Ocho Rios, Port Royal, Negril – nekonečně dlouhá pláž a spousty dalších. V těchto letoviscích budete hýčkání luxusem a krásnými hotely, které nabízí své vlastní soukromé pláže. Letoviska s mnoha restauracemi a bary, které se určitě zamilujete. Spoustu aktivního sportovního vyžití.

Hlavním městem, které je protkané starou, ale také moderní kulturou, je Kingston. Město plné života, ruchu a především hudby. Místní typická hudba reggae, které rozhýbá boky snad všem kolemjdoucím. V hlavním městě ostrova, který se nachází v Karibském moři, můžete také navštívit místní hudební festivaly, které jsou téměř tradicí zdejšího obyvatelstva. Jsou na svou hudbu a celkově na svůj život velice pyšní. Jsou velice přátelští a rádi vám pomůžou s každým vaším problémem. Dovolená na Jamajce je plná úsměvů a veselých příhod.

Jamajská kuchyně je velice zajímavá a exotikou perfektně ladí k celé atmosféře na Jamajce. Je velice pestrá a téměř každý si v ní najde něco, co si zamiluje. Kuchyně se přímo inspirovala karibskými tradicemi. Jejími hlavními ingrediencemi je koření. Mnohé restaurace využívají místní suroviny. Oblíbeným hlavním chodem je například rýže, hrách, plněné pirohy, kuře s přílohou velkého množství ovoce. Pokud chcete ochutnat místní specialitu, objednejte si jamajské kuře na kokosovém oleji s mrkví, pórkem, cibulí, rajčaty, pepřem a sladkými bramborami. Hlavní chod nejčastěji spláchnete jamajským rumem, místním pivem Red Stripe, džusem nebo místní pochoutkou – Tia Maria, což je káva s čokoládovým likérem.

Ačkoliv je Jamajka srdcem Karibiku, tak dovolená zde se dá pořídit i za cenu dražší dovolené v Řecku. Last minute Jamajka se pohybuje již od 30.000,- Kč a zážitek to bude jistě nezapomenutelný.

[hana-code-insert name=’xml_jamajka_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)