Za sluncem na Barbados

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Barbados - výhled z 5. patra hotelu Hilton
Barbados – výhled z 5. patra hotelu HiltonTarikB / Foter

Za sluncem na Barbados

Žhavý Barbados. Krásný ostrov Karibiku. Rozkládá se v nejvýchodnější části Karibiku a je cílem dovolených turistů z celého světa. Je charakteristický krásnými plážemi s azurovým nebem bez jediného obláčku a tyrkysového moře. Kokosové palmy dodávají místu teplejší nádech. Kdo by nechtěl relaxovat na písečné pláži a užívat si tak klidu a pohody. Barbados ale není přímo skvělým pouze pro lenošení, je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Můžete tak zkoumat krásy podmořského světa, který nabízí nespočetné krásných druhů různých zvířat, které jsou nám v mírném pásmu neznámá. Skvělým zážitkem je spatření vraku při potápění. Těch je v okolí ostrova hned několik.

Západ slunce na Barbadosu
Západ slunce na BarbadosuBen124. / Foter

Barbados je ve znamení hudby a rytmu. Každý večer můžete projít ulicí a pokaždé naleznete hudebníky, kteří předvádějí své umění. Hudba vám doslova rozvlní boky a budete se cítit uvolněně. Místní obyvatelé jsou tím vyloženě proslulí. Jsou zde hudebníci různých stylů. Známí nejen po celém Karibiku jsou například hudebníci ve stylu Dub, Jazz, Rock, Blues a Reggae. V Barbadosu to prostě žije, ať už je den nebo noc. Také díky tomu jsou místní obyvatelé velice vstřícní a přátelští. Rádi si užívají života a poznávají nové lidi.

Ostrov Barbados má zajímavou historii, především co se týče vzniku názvu. Samotný ostrov byl objeven roku 1536 a své nynější jméno údajně získal podle dlouhých liján fíkovníků. Na ostrově se zdržuje především místní obyvatelstvo, panuje zde tak řád a disciplína, na kterou jsou místní zvyklí.

Na Barbadosu je také velice zajímavá fauna a flóra. Fauna je pak tvořena především mývaly, zajíci a opicemi. Z exotických zvířat pak nalezneme například tukany nebo kolibříci. V podmořském světě pak můžete zahlédnout delfíny, barakudy nebo létající ryby.

Ostrov Barbados nabízí turistům zázemí v podobě luxusních hotelů a rezidencí. Také v mnoha místech si turisté mohou vybrat mezi nepřebernými aktivitami. Těmi jsou například golf, tenis, windsurfing, potápění nebo trekking. Vnitrozemí je pak zaplněno především malebnými vesničkami. Místní obyvatelé, kteří si přezdívají „Bajans“, jsou z velké části ovlivněni karibskou kulturou. Milují hudbu a své přátele. Náštěvníci, kteří Barbados, popisují svou cestu jako příjemně prožitou dovolenou s komfortním prostředím a velice ochotnými a hodnými obyvateli.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej