Slunečná Francie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Plage de Notre Dame, Porquerolles
Francie – pláž v Notre Damesramses177 / Foter

Slunečná Francie

Jižní země Evropy je krásná všemi směry. Její rozmanitost láká turisty z celého světa za skvělým zážitkem a především na krásné rozlehlé pláže. V zemi, jako je Francie, naleznete vše, na co si jen vzpomenete. Jednotlivé regiony jsou každý něčím zvláštní, každý má své osobité kouzlo. Vydejte se na dovolenou snů, kterou vám poskytne právě Francie.

Země plná hrdých vlastenců se pyšní především výborným jídlem. Místní specialitou jsou různé druhy sýrů, které velice rádi servírují s čerstvými bagetami a místním vyhlášeným vínem. Oblast Champagne je už podle názvu kolébkou oblíbeného, pravého šampaňského. Další specialitou jsou olivy, které Francouzi jedí ve všech možných variacích. Pyšní se několika stoletými stromy s olivami. Výborný pokrm má tak dlouholetou tradici.

Plage de Pampelonne [EXPLORED]
Francie – pláž PampelonneMatthias Rhomberg / Foter

Francie také vlastní množství ostrovů, které se nachází v Indickém a Tichém oceánu. Krásné a především slunné dovolené si můžete užít v Bassas da India, na ostrově Europa, na ostrově Juan de Nova, Tromelin nebo na Clippertonově ostrově. Zemí protéká několik veletoků, které přímo lákají k vodním sportům. Seina v samotné Paříži, Rhone, Garonne nebo Loire, nejdleší řeka Francie.

Každá část Francie je něčím zvláštní a jiná, než části ostatní. Největším kontrastem je oblast Bretagne (Bretaň), která jakoby nezapadala do celého území Francie. Typické jsou kamenné domy, mýtické pověsti a stovky let staré památky. Nevýhodou může být vysoká oblačnost, která je v této části téměř zaručena. Kontrastem je Provence. Slunná oblast je známá levandulemi. Na místních tržnicích jsou k dostání různé pytlíčky pro lepší spaní a podobné výrobky z oblíbené květiny.

Francouzská riviéra a dovolená snů na pobřeží, které se řadí mezi nejluxusnější celé Evropy. Azurové nebe, překrásné písečné pláže, nezapomenutelné výhledy a mnoho krásných památek, které jsou spojeny s velikány umění. Tradicí a každoroční zábavou je nejprestižnější filmový festival v Cannes, na který se sjedou největší hvězdy celého světa. Četníci a St. Tropez. Navštívit můžete policejní stanici, ve které se film natáčel a projít si jednotlivé uličky, kterými herci často procházeli. Nice. Marseille s krásným pobřežím a rozlehlým molem. Tajemné prostředí a slavný Alexandr Dumas. Ten proslavil pevnost If, která představuje svou krásu na nedalekém ostrově, který je viditelný přímo z Marseille. Iluze jediného uprchlíka, kterému se tak podařilo přelstít stráže, vytváří z místa přímo úžasné poutní místo, které je plné tajuplné atmosféry. Román Hrabě Monte Christo a hlavní hrdina Edmond Dantes.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej