Chorvatsko – levná letní dovolená

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Panorama from Fortica at Omis(Bay of Pirates) and Adriatic Sea
Chorvatsko – OmišBea Kotecka *Come back :) * / Foter

Chorvatsko – levná letní dovolená

Tradiční, oblíbené, známé, ale přesto krásné. Taková je země s jedním z nejdelších pobřeží celé Evropy. Pláže s jemnými oblázky a krásná krajina přímo uchvátí. Jaderské moře je krásně azurové a skvělé ke koupání a různým vodním sportům. Nemusíte se bát velkých vln a mořských potvor, které vám mohou mnohdy znepříjemnit dovolenou. Chorvatsko je záruka skvělé dovolené.

Je spousta hledisek, díky kterým je Chorvatsko tak oblíbené. Relativně nízké ceny služeb nebo žádné jazykové bariéry. Pro nás, Čechy, je slunná země oblíbená snad nejvíce. Je nám blízko oproti jiným zemím. Také české nebo česky mluvící obyvatelstvo není v Chorvatsku zvláštním úkazem. Nejvíce je tak zmíněnou menšinou osídleno město a okolí města Daruvar.

Summer Madness
Chorvatsko – levná dovolenáfilip.farag / Foter

Chorvatsko je plné míst, která se dají objevovat a užívat si jejich krásu. Samotná země vlastní několik ostrovů. Krásnou dovolenou si bezesporu užijete na ostrově Hvar, Brač, Korčula, Kornati, Pag nebo Rab. Oblíbenými, dalo by se říci nejoblíbenějšími letovisky Chorvatska jsou například Poreč, Split, Makarska nebo Dubrovník. Krásné a známé jsou také Vodice.

Hlavní město a zároveň metropole Chorvatska Záhřeb můžete navštívit ve vnitrozemí. Město si užívá denního i nočního života. Ve vnitrozemí také naleznete spousty rozlehlých jezer, které jenom čekají na vaši rekreaci. Známá jsou Plitvická jezera. Soustava jezer je zasazena na vápencové krajiny.

Chorvaté si na jídlo zvláště nepotrpí, to ale neznamená, že právě toto hledisko vás může lákat do krásné země. Pokrmy jsou různé, podle toho, v jakém regionu se právě nacházíte. V přímořských oblastech jsou velice chutným pokrmem ryby a mořské plody. Oblíbený je také „záhřebský řízek“. Ten se skládá z telecího plátku, šunky, sýru a trojobalu. Tradičním nápojem je víno, které je v Chorvatsku velice dobré. Jsou zvyklí víno ředit, výběr ale bývá většinou poměrně kvalitní a bohatý.

Spojit příjemné s užitečným a zasportovat si přímo na pláži nebo v moři. Vodní pólo, rybolov, jachting, plážové sporty nebo potápění do krásného azurového moře. Právě potápění je velice oblíbená činnost nejen turistů. Trochu adrenalinu vyplavíte při sjíždění divoké řeky.

Dovolená v Chorvatsku připomíná domácí klidné prostředí s koupáním v moři, které dosahuje 22 stupňů v září, kdy je moře vyhřáté. Neváhejte! Za sluncem do Chorvatska.

 

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)