Greece-tours.cz – vydejte se na dovolenou na Kypr

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Greece-tours 4Máte v úmyslu strávit letošní dovolenou u Středozemního moře? Potom využijte naši výhodné nabídky Kypr 2013 na Greece-tours.cz. Spousta slunce, rozlehlé pláže u průzračného moře, nehledě k moři zábavy v samotných destinacích – to je Kypr. Dovolená tak v letošním roce může být plná překrásných zážitků, na které jen tak nezapomenete. Počasí na Kypru totiž přeje letním radovánkám jako málokde jinde a budete rovněž uchváceni samotnou zemí i přírodou.

Co se geopolitického hlediska týče, tato země je rozdělena na Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) a Jižní Kypr, kde najdete zejména Řeky. Buď jak budˇ, obě části jsou plné velezajímavých turistických destinací. Na Severním Kypru jmenujme například město Kyrenia, na Jižním Kypru pak lze navštívit místa jako Limassol, Paphos a Agia Napa (viz. Kypr – mapa). Dovolená, kterou Kypr nabízí, tedy může být velice pestrá.

Kypr - mapa

Kypr – mapa

Zaměříme-li se na jednotlivé zájezdy na Jižní Kypr, chtěli bychom Vám doporučit hned několik destinací. Druhé největší město Kypru, Limassol, je velice oblíbeným cílem mnoha turistů, jelikož zde naleznete spoustu míst k odpočinku, poznávání i zábavě. Dále Vám doporučujeme starobylý Paphos, přímořské letovisko Agia Napa, horskou vesničku Pissouri nebo městečko s typicky řeckou atmosférou (a koneckonců i názvem), Polis (viz. Kypr – mapa). Dovolená Kypr 2013 zkrátka skýtá mnohá dobrodružství.

Greece-tours 5Pokud Vás zajímá konkrétní podmínky na Kypru, počasí je pochopitelně velice příznivé. Hlavní turistická sezóna je zde mezi půlkou května a září (teplota moře 22–28°C), až do konce října však naleznete rovněž příjemnou teplotu vody (24–26°C) a navíc méně turistů, které ještě láká tato pozdní dovolená. Kypr se vyznačuje teplými a suchými léty a deštivými zimami, které však netrvají příliš dlouho. Průměr ročních srážek je přitom 300 až 400 mm.

Kypr 2013 je prostě výtečným řešením pro letošní dovolenou. Tento ostrov bohyně Afrodity ve Středozemním moři si Vás získá svou podmanivou atmosférou a ve spojitosti s touto mytologickou postavou je také místem lásky a krásy. Na Kypru si tak užijí páry, milovníci historie a pěkné přírody, ale rovněž ti, co hledají odpočinek i zábavu. Můžete však právě sem vzít také celou rodinu. To vše nabízí Kypr – dovolená s neopakovatelnou atmosférou.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)