Costa Blanca, Španělsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Costa Blanca - palmy na pláži
Costa Blanca – palmy na plážialumroot / Foter

Costa Blanca, Španělsko

Costa Blanca
Costa BlancaJose Hernández Melero / Foter

Costa Blanca, v překladu Bílé pobřeží, je jedna z nejvyhledávanějších turistických lokalit ve Španělsku. Nachází se v provincii Alicante, v nejjižnější části autonomního společenství Valencie a je dlouhé zhruba 220 kilometrů. I přes nápor turistů si Costa Blanca zachovává svoje osobité kouzlo tak charakteristické pro přímořské oblasti Španělska.

Středomořské klima a obzvlášť vysoký počet slunečných dnů v roce umožňuje celoroční rekreaci pro všechny, kteří se rozhodnou objevovat tajemství Costa Blancy. S trochou nadsázky se dá konstatovat, že déšť je tady stejně častý jako vaše návštěvy u (ne)oblíbené tchýně. Hovoří se o tom, že Costa Blanca má třetí nejlepší podnebí na světě, průměrná teplota se zde pohybuje kolem 20 °C.

Pobřeží je zde různorodé. U blankytného moře naleznete dostatek písčitých pláží, které jsou občas nahrazeny oblázky. Nechybí ani romantické zátoky, strmé útesy a místa, kde se mořský příboj rozbíjí o majestátná skaliska. Zdejší města a městečka nabízejí typický obrázek života v přímořských oblastech. Promenády lemující pobřeží, rybářská přístaviště stejně jako mariny pro majitele luxusních jacht, trhy na kterých si můžete koupit čerstvé plody moře.

Nedotčená příroda a typicky španělské vesničky se zde v takřka přirozené symbióze prolínají s moderními turistickými resorty, stavěnými ale s respektem ke zdejším architektonickým tradicím. Při průjezdu zdejší krajinou vás určitě zaujme i velké množství golfových hřišť, která se zde nacházejí. Byť Costa Blanca není golfem tak vyhlášená jako například oblast Costa del Sol, i zde si milovníci golfových holí a perfektně upraveného greenu přijdou na své.

Španělsko - slunečné pláže
Španělsko – slunečné pláženeilalderney123 / Foter

Ostatně i to je jeden z důvodů, proč si zdejší oblast oblíbili nejen turisté, ale i zájemci o tzv. druhé bydlení. Vlastní apartmány ale i luxusní rezidence s výhledem na moře si zde pořizují lidé z celého světa. Představu o tom, jaké nemovitosti se zde nabízejí, si můžete udělat na webu www.reality-spanelsko.cz.

Costa Blanca ale nejsou jen pláže. Nachází se zde bezpočet podzemních jeskyní, ve kterých badatelé objevili množství důkazů o zdejším osídlení. Jejich nálezy sahají až do období mladšího paleolitu. Zavítat můžete také do přírodního parku Lagunas de la Mata, kde se nacházejí jedny z nejvyhlášenějších mokřadů ve Valencii.

Metropolí Alicante je stejnojmenné přístavní město. Díky cestovnímu ruchu ve své době patřilo k nejrychleji se rozvíjejícím oblastem světa. Pokud sem zavítáte, jistě vaši pozornost zaujme hrad Castillo de Santa Barbara, stojící na vrcholku majestátných skalisek nad městem. Ať už pro výstup nahoru zvolíte vlastní nohy, nebo využijete výhod, které cestovatelům přinášejí výdobytky civilizace a moderní techniky, výhled, kterým budete odměněni, vás rozhodně nezklame.

[hana-code-insert name=’xml_costa-blanca_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej