Užijte si rozmanitost všech ostrovů, vyrazte na Baleáry

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Láká vás krása středomoří? Za dovolenou v teple nemusíte cestovat daleko. Zavítejte na některý z baleárských ostrovů a užijte si krásu přírody, slunných pláží a čistého modrého moře.

nikotome / Pixabay

Mallorca

Jeden z největších Baleárských ostrovů – Mallorca – je zároveň největším ostrovem Španělska. Hlavním městem je Palma de Mallorca, kde se nachází také prostorné letiště. Odtud se dostanete do všech koutů tohoto krásného ostrova. Pokud se rádi procházíte po plážích či ulicích, na Mallorce je mnoho krásných pláží a míst k poznání. Tento ostrov je vhodný pro rodiny s dětmi, protože je zde mnoho tipů a výlety – navštívit můžete akvapark, ale také delfinárium Marineland, kde cvičení delfíni předvádí nezapomenutelnou show.

Kromě hlavního města je na Mallorce několik dalších oblíbených městeček, jako je například Deia –příznačné svými strmými uličkami, jež fascinují především umělce. Celý ostrov je zaplněný večerním ruchem v podobě pouličních malířů a žen, které vám spletou vlasy do drobných copánků, které ocení hlavně děti. Dospělé jistě nadchne živost v každé uličce, jež navštíví. Noční život je na Mallorce v proudu každý den. Najdete zde otevřenou každou restauraci, v mnoha z nich hraje příjemná hudba, ulice jsou zaplněny malíři, u kterých si můžete nechat namalovat nějakou tu památku na tento středomořský ostrov.

Menorca

Druhým největším ostrovem Baleár je Menorca, zároveň je také nejsevernějším ostrovem. Hlavním městem je Mahon a celý ostrov, stejně jako Mallorca, také spadá pod Španělsko. Menorca nabízí především relaxační a odpočinkovou dovolenou, kterou můžete strávit na mnoha nádherných písčitých plážích. Cala Macarelleta, Playa de Cavallería nebo Cala en turqueta – to všechno jsou pláže, na nichž najdete čistě bílý písek a průzračné tyrkysové moře. Na tomto zeleném ostrově však najdete kromě pláží také kus historii. Navštívit můžete maják Punta Nati Lighthouse, katedrálu Santa María de Ciudadela nebo pevnost Fortaleza de Isabel II. Na Menorce nenajdete příliš mnoho hor, ani řek, i tak je zde bohatá fauna i flóra, která přímo vybízí k procházkám.

Ibiza

Ibiza patří do skupiny Pytyuských ostrovů (v překladu borovicových) patřících k Baleárám. Tento ostrov je známý především svými nekonečnými tanečními nocemi, na které se sjíždí nejznámější hudebníci světa. Kromě toho však tento ostrov nabízí také odpočinek na plážích a relaxování v krásné středomořské krajině. Na Ibize najdete mnoho pláží lemovaných vysokými palmami, jako Platja d’en Bossa nebo Cala Comte. Svou dovolenou můžete zpestřit návštěvou trhu Mecadillo Las Dalias, odkud si můžete odvézt nějaký ten suvenýr. Pro ty, kteří rádi poznávají historii, je tu Ibiza Old Town.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej