Vyberte si z bohaté nabídky zájezdů a prožijte hezkou dovolenou 2014

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Zájezd představuje skvělou možnost, jak strávit prázdniny či dovolenou příjemným i naučným způsobem a většinou ho zprostředkovává cestovní agentura. V dnešní době si můžeme vybírat z nepřeberného množství zájezdů a můžeme se tak podívat do všech koutů světa.

Zájezd od cestovní agentury

Cestovní agentury nevytváří žádný produkt, ale zprostředkovávají prodej zájezdu jménem několika různých cestovních kanceláří. Je tedy pouze provizním prodejcem zájezdu různých cestovních agentur. Turista zde najde nabídky zájezdů od mnoha cestovních kanceláří a z této nabídky si poté vybírá svůj vysněný zájezd.

Rekreační, poznávací…?

Autor obrázku: Stefano Costantini

Zájezdem se rozumí výprava za určitým účelem. Může být rekreační, poznávací, umělecký, pobytový. Zájezd je v české právní úpravě nový pojem. Do roku 2000 nebyl zájezd právně definován a tak se za zájezd považovali i jednodenní akce. Zájezd jako termín se speciálním významem je od 1. října 2000 upraven §1 zákona č. 159/ 1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.

Zájezdem se tedy podle zákona č. č. 159/ 1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu rozumí předem sestavená a za souhrnnou cenu poskytovaná kombinace alespoň dvou z následujících třech typů služeb. Zájezd musí přesahovat 24 hodin, nebo zahrnuje ubytování přes noc, a pokud jeho nabídka a prodej splňují znaky živnostenského podnikání. Zákon tedy vyžaduje pro označení zájezd splnění následujících podmínek:

  • doprava autobusem nebo jinak
  • ubytování
  • jiné služby cestovního ruchu, jež nejsou doplňkem dopravy či ubytování

Standardní zájezdy bývají vždy připravené dopředu pro anonymního zákazníka.

Standardní zájezd

Patří mezi zájezdy, které nemusíte objednávat rychle ani s velkým předstihem. Jejich výhodou je velmi široký výběr. Vaší oblíbenou destinaci tak najdete hned v několika variantách. Nevýhodou těchto zájezdů je to, že za ně zaplatíte standardní cenu – tedy beze slevy.

Zájezd na míru

U těchto zájezdů se cestovní kancelář zcela přizpůsobuje požadavkům klienta. Klient si zvolí datum odjezdu, délku zájezdu, ubytovací kapacitu, program, stravování, cenový limit. Zájezd na míru může být pobytový i poznávací. Ceny zájezdu na míru jsou mnohdy u cestovních kanceláří konkurenční. Tyto zájezdy oceňují především lidé časově hodně vytížení.

Zájezd poznávací

Tento druh zájezdu je spojen s poznáním. Zájezd může být spojen s poznáním památek, historie, přírodních rezervací a kulturních institucí. Před zakoupením poznávacího zájezdu je však nutné zeptat se co vše, je zahrnuto v jeho ceně. Někdy se totiž stává, že v ceně poznávacího zájezdu není započítáno vstupné do navštěvovaných objektů, památek a národních rezervací. Některé cestovní kanceláře neuvádějí u těchto zájezdů, ani jména ubytovacích zařízení v destinacích. Vždy, proto vyžadujte přesná jména hotelů, ve kterých budete během zájezdu nocovat.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)