Za exotickým zážitkem do Botswany

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

I love flowers
Botswana – žirafa a strom v květuaftab. / Foter

Za exotickým zážitkem do Botswany

Krásná, tajemná a exotická africká země je nezapomenutelným zážitkem snad pro každého turistu. Nabízí spoustu typických míst pro tuto oblast. Dovolená v Botswaně může okouzlit především svojí přírodou, která nabízí nespočetně mnoho zajímavostí a rozmanitostí. Například v místních národních parcích, které jsou jedny z nejkrásnějších na celém světě. Při procházkách těmito parky určitě narazíte na volně pobíhající zvířata, jako jsou například zebry nebo slony, kterých je zde okolo 60 000.

Zažijete dovolenou plnou překvapení a úžasných pohledů. Krásu této země jenom potvrzuje největší vnitrozemská delta na světě – delta řeky Okavango. Majestátní tok jakoby se ztrácel v písku rozlehlé pouště Kalahari. Rozlehlá poušť bezesporu patří na seznam vašich navštívených míst. V poušti Kalahari můžete mimo jiné také zažít krásné chvíle při vyjížďce na písečných dunách nebo vidět svět z pozice velblouda. Velice zajímavým místem je také krásná stará přírodní galerie v kopcích Tsodilo Hills. Ta nabízí na 2 700 skalních maleb, které pochází již z dob San (Křováků).

Togetherness
Botswana – zvířata v bushiaftab. / Foter

Dalším oblíbeným a navštěvovaným místem Botswany je hlavní město Gaborone. Gaborone jako hlavní město ale není kolébkou moderní kultury a vymožeností. Spíše připomíná velkou botswanskou vesnici. Zajímavé ale je, že se řadí mezi nejdražší města celého afrického kontinentu. Město sice nepatří k moderním perlám, nabízí ale spousty zajímavostí, které určitě stojí za to vidět.

Jednou z nich je například Národní muzeum, ve kterém si turisté mohou prohlédnout expozice o tamějších domorodcích a historii země, která je velice zajímavá. Dozvědět se zde mohou také něco o technice lovu tamějších obyvatel. Dalším místem je například Orapa house. Dům, který ve svém nitru skrývá spousty krásných diamantů. Díky dennímu světlu si tak můžete tyto skvosty užít v celé své kráse. Skvělým nápadem místních obyvatel je bezesporu Gaborone Game Reserve. Městská přírodní rezervace, která je obydlená nosorožci. Ke zhlédnutí jsou také velice vzácní bílí nosorožci.

Pokud se rozhodnete vycestovat do exotické země vlastní dopravou, s sebou musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Místa mezi obydlenými částmi jsou rozlehlá, doporučuje se tak vozit s sebou zásoby vody a pohonných hmot. Zajímavostí je, že v Botswaně se jezdí nalevo.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej