Letíme na Floridu

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

There's a pool party at sunset - everyone mark your chair with a towel
Florida – úžasná scenérie se západem slunce nad oceánemStuck in Customs / Foter

Letíme na Floridu

Florida. Snad každý, kdo vysloví toto jméno, ví, o čem je řeč. Přímo skvostná oblast jihovýchodní části USA. Florida je snad snem každého z nás. Dlouhé, sluncem polité, písčité pláže jsou jako stvořené pro relax a příjemné chvíle. Turisté se tak mohou těšit na celoroční sluníčko, nádherně čisté moře a zábavu všeho druhu. Florida nikdy nespí. Ubytovat se můžete u krásného Atlantiku v okolí Miami nebo u pláží Mexického zálivu, především v okolí Tampy. Místo je plné luxusu a nekončící zábavy.

I přes svůj světoznámý luxus se Florida stává čím dál tím více dostupná obyvatelům ČR. Letenky Praha Florida lze pořídit často i za 10 000 Kč. Florida leží v tropech, lidé si tak mohou užívat sluníčka a moře téměř každý den v roce. Země je jako stvořená pro potápění a šnorchlování. Krásný podmořský svět je něco, co v našem vnitrozemském státě nezahlédneme. Florida je plná krás a nevšedních obrazců. Krajina je rozmanitá, a pokud se rozhodnete vyjet do jakékoli části země, vždy se vám bude líbit a dovolenou si bez pochyby užijete.

Superamerica 45.
Florida – luxusní dovolenáTom Wolf | Photography / Foter

Jednou z nejkrásnějších oblastí Floridy jsou močály Everglades. Národní park je jako stvořený pro celodenní procházku. Naleznete zde nespočetně mnoho zajímavých rostlin a živočichů a co je hlavní, okusíte chuť divoké přírody. Pokud se zajímáte o astronomii a raketoplány nebo družice, určitě navštivte vesmírné středisko NASA. V jeho komplexu se nachází i několik muzeí a výstavišť, která jsou veřejně přístupná.

Florida svou živostí a jedinečností láká především mladší skupiny. Zábava na Floridě totiž nikdy nekončí. Místní obyvatelé milují zábavu a smích je na jejich každodenním pořádku. Je zcela obvyklé, když v noci vyjdete na ulici a ta je plná hemžících se lidí, ať už turistů či místních obyvatel. Lidé jsou také velice vstřícní. Rádi vám se vším pomohou a poradí.

Pokud máte rádi tenis, určitě vás nadchne návštěva Tenisové akademie Nicka Bollettieriho. Byla založena již v roce 1978. Je známá po celém světě. Tenisový trenér N. Bollettieri, který si svou funkci hrdě drží až dodnes, měl představu školy pro nadané tenisty. Chtěl jim dát ale také normální vzdělání. Své myšlenky skloubil a vznikla po celém světě známá a slavná Tenisová akademie Nicka Bollettieriho.

Pokud uvažujete o Floridě jako o destinaci pro dovolenou, je třeba delší plánování a není dobré kupovat zájezd last minute. Raději si rezervujte letenky včas, klidně i několik měsíců dopředu, kdy ještě výběr zájezdů bude dostatečný. Sice tak neušetříte koupí stylu Last Minute Florida, ale třeba naopak získáte slevu za včasný nákup letenek First Minute Florida.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)