Singapur – exotická dovolená

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chek Jawa, Singapore
Singapur, úžasný výhled na plážwilliamcho / Foter

Singapur – exotická dovolená

Singapur je znamením luxusu, moderní architektury a nezapomenutelného zážitku. Singapur se řadí mezi nejbohatší městské státy na celém světě. Je také znám svou čistotou a útulným prostředím. Singapur ale nenabízí spousty luxusních hotelů, kde se o vás místní zaměstnanci budou starat, jako kdybyste byly v bavlnce.

Nabízí také mnoho kontrastů, které turistu bezesporu překvapí a zanechají v něm z dovolené krásné vzpomínky. Singapur je druhým největším přístavem celého světa. Od Malajského poloostrova ho dělí pouze velice úzký průliv.

Singapur má kromě supermoderní architektury také velice zajímavou historii. Městský stát byl totiž podle jedné legendy založen sumaterským princem. Ten prý uviděl jednoho dne v džungli na ostrově Temasek lva. Princ ho přijal jako dobré znamení a na ostrově založil město, které později pojmenoval Lví město = Singapura. I přes to, že tu lvi nikdy nežili, jméno si lidé oblíbili a uchytilo se. Dnes je jedním z hlavních symbolů celé metropole.

Breather.
Singapur, písečná pláž s kamenydigitalpimp. / Foter

Singapur je městský stát, ve kterém naleznete nespočetně mnoho různých kultur. Můžete si tak užít směsici anglické nebo čínské kultury. V Singapuru je také znatelné náboženství, které zde obyvatelé vyznávají – islám.

Historických památek je zde k vidění mnoho. Spíše se ale Singapur pyšní svými majestátními mrakodrapy například na Orchard Road, která se sama řadí mezi nejznámější obchodní ulice světa. Při procházení Singapurem se nemusíte obávat násilníků a loupežníků. S tímto se městský stát už dávno vypořádal. Jeho přísné zákony tak dělají z města velice bezpečné místo.

Singapur je opravdu znamením luxusu. Tento fakt jenom potvrzují klimatizované ulice, velmi moderní upravené silnice a metro, přímo báječně organizovaná doprava po městě a spousty dalších. V Singapuru si ale můžete odpočinout na krásných plážích.

Skvělým faktem je, že v Singapuru existují oficiální jazyky. Těmi jsou mandarínská čínština, malajština, angličtina a tamilština. Za národní jazyk je pak považována malajština, to z důvodu původního obyvatelstva.

Velikou výhodou je angličtina, nemusíte se tak bát, že byste se nedomluvili. Obyvatelé Singapuru si tento jazyk zvolili také pro sjednocení jednotlivých etnických skupin Číňanů, kteří zde žijí.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)