Egypt

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Sharm El Sheikh, Egypt
Sharm El Sheikh, EgyptRoads Less Traveled Photography / Foter

Egypt

Egypt je arabská republika ležící v severovýchodní Africe a z části v Asii. Jeho sousedé jsou Libye, Súdán a Izrael. Je omýván dvěma moři: ze severu Středozemním a na východě Rudé. Skoro polovina obyvatel žije v deltě Nilu a v egyptských městech jako je hlavní město Káhira nebo Alexandrie. Zbytek země je z velké části tvořen pouští Sahara, kde nalezneme obydlené místo jen zřídka.

Egypt je známý díky pradávné civilizaci a díky jedinečným monumentům. Myšleny jsou pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Na jihu Egypta se nachází město Luxor, které ukrývá starověké artefakty. Příkladem je chrámový komplex Karnak, který je hlavním kultovním střediskem boha Amona. Dále zde nalezneme Údolí králů, které sloužilo jako pohřebiště faraónů.

Egypt - projížďka na velbloudovi po pláži
Egypt – projížďka na velbloudovi po plážiYoussef Abdelaal / Foter

Pokud nejste zrovna milovníkem památek, Egypt nabízí také pohodlí u moře. Nejznámějším letoviskem Rudého moře je Hurghada. Toto turistické centrum nabízí vše, na co si jen vzpomenete. V nabídce jsou výlety na lodích, windsurfing, plachtění, anebo také rybaření. Velmi oblíbené jsou podvodní zahrady, které jen tak někde nenajdete. Hurghada nabízí dlouhé písčité pláže, teplé podnebí a také cesty na blízké ostrůvky za neopakovatelným světem korálových útesů.

Asi 120 kilometrů od Hughady se nachází poklidné letovisko El Quseir, které se může pochlubit poměrně bohatou historií. Bylo založeno už za dob faraónů a sloužilo jako výchozí bod pro lodě plující do země Punt. Nejvýznamnější památkou je Otomanská pevnost. I El Quseir patří k potápěčskému ráji. Také zde naleznete pláže s jemným pískem a pozvolný vstup do moře.

Na severu Akabského zálivu se rozkládá moderní letovisko Taba. Díky své poloze umožňuje výhled na tři sousední země- Jordánsko, Saudskou Arábii a Izrael. Populární je hlavně díky překrásným plážím s korálovými útesy. Taba je nejsevernějším letoviskem v Egyptě a patří k nejluxusnějším střediskům v zemi. Další skvělou možností je nádherný ostrov Pharao´s Island, který je obklopen křišťálově modrou vodou a byl v minulosti fénickým přístavem.

Není nic lepšího, než poznat pradávnou historii a k tomu okusit krásu azurového moře s korály.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej