Maroko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Maroko - navštivte Casablanku
Maroko – navštivte CasablankuIgnacio Conejo / Foter

Maroko

Maroko je arabský stát ležící na severozápadě Afriky. Je omýván Středozemním mořem a Atlantským oceánem. Naleznete zde jak vysoké vrcholy v zimě pokryté sněhem, které nabízí pohoří Atlas, tak vyprahlou poušť Saharu. Maroko je od Evropy odděleno jen úzkým Gibraltarským průlivem. Pobřeží Středozemního moře je hornaté, plné zalesněných svahů, pod kterými se rozkládají malebné zátoky. Pobřeží Atlantického oceánu nabízí široké písčité pláže a plno bílých přístavů.

Cestovatelé naleznou v Maroku, co si jen mohou přát. Tento stát nabízí pobřežní sporty, pěší turistiku v horách, golf nebo tenis. Ideální podmínky na vodní sporty jsou kolem západního pobřeží Maroka. Milovníci plavání si přijdou na své spíše ve vodách Středozemního moře a to kvůli silným atlantským proudům. Na druhou stranu jsou zde výborné podmínky pro surfing a windsurfing.

Maroko - písečné duny
Maroko – písečné dunyNwardez / Foter

Maroko má také spoustu turistických lokalit. Krásnou zlatavou pláž, která má tvar půlkruhu naleznete v Agadir. Město plné luxusních hotelových komplexů, které bylo kompletně vystavěno roku 1960 po ničivém zemětřesení. Moderním marockým přístavem založeným Francouzi je Casablanca. Na ulicích zde mají luxusní obchody a celkově je toto město velmi kosmopolitní. Casablanca je také největším městem Maroka. Hlavním město Maroka se nazývá Rabat. Toto město je mnohem klidnější než Casablanca a z toho důvodu není moc kosmopolitní. Starý Rabat je obestavěn starými hradbami, které měly hlavní význam v minulosti.

Vaším očím by neměly uniknout ani třístupňové vodopády, které jsou nejkrásnějšími v celém Maroku. Výšky dosahují až 110 metrů a jsou ideálním místem na procházky podél proudu řeky. Můžete tedy dojít až k jeskyním a dále k soutěskám al-Abíd. Vodopády nabízejí také malebné tůně, které jsou vhodné ke koupání. Asi o 170 km dále nalezneme úchvatné Zahrady v Marakéši. Je zde nespočet zahrad, které jsou výborně udržované a připomínají jakousi oázu ve vyprahlé části této země. Všechny zahrady jsou otevřené pro veřejnost a můžete si zde příjemně odpočinout na lavičkách.

Pokud jste milovníci orientu a arabské kultury, v této zemi naplníte své sny.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej