Bulharsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Bulharsko - pláž s azurovým mořem
Bulharsko – pláž s azurovým mořemBoby Dimitrov / Foter

Bulharsko

Bulharsko leží přímo v srdci Balkánského poloostrova. Na severu se rozléhají úrodné nížiny kolem řeky Dunaj a na jihu se rozprostírají vysočiny s náhorními plošinami. Můžeme tedy říci, že je bulharská krajina velmi rozmanitá. Na východě láká turisty velmi známé a oblíbené Černé moře.

Je jedním z nejstarších států v Evropě. Vzniklo již v roce 681 a jeho dějiny jsou poznamenány polohou. Stát leží tedy přímo mezi Evropou a Asií. Jsou zde krásné široké pláže, kvalitní ubytování a hlavně příznivé ceny. Bulharsko se opět stává jedno z nejvyhledávanějších míst. Jemný písek na plážích je pověstný po celém světě.

Malá romantická vesnička Achtopol je nejstarší bulharská osada na břehu moře. Leží na skalnatém poloostrově s rybářským přístavem. Antickou historii připomínají exponáty v místním historickém muzeu. Achtopol nabízí velkou písečnou pláž pomalu přecházející do moře a několik oblázky pokrytých mysů, pro možnost potápění. Jedno z největších rekreačních středisek je Sluneční pobřeží, které je obklopeno bohatou zelení. Zdejší písečné pláže dosahují délky až 7 km a šířky až 200 m. V posledních letech proběhla v hotelech Slunečního pobřeží velká rekonstrukce, takže zde nechybí ani úchvatný přepych.

Bulharsko - opalování ve Varně
Bulharsko – opalování ve Varněpictalogue / Foter

Mys Kaliakra vás zaujme od okamžiku, kdy ho spatříte. Tyčí se zde obří skalnaté útesy a leskne se zde křišťálové moře. Pocit, že jste se ocitli v mexické prérii, není milný. Červeně zabarvené skály, pusté pláně a vysušená tráva vzbouzí prostředí dálné Ameriky. Tento mys vyčnívá 70 m nad mořskou hladinu. Není to místo k delšímu pobytu, ale je skvělé na koupání a potápění. Tajemné jeskyně vyvolávají představy pohnutých dějů. Další známá letoviska jsou Zlaté písky, Černomorec anebo Sozopol.

Pro bulharskou kuchyni jsou typické tři složky bílý slaný sýr, který je u nás nazývaný balkánský sýr. Dále jogurt a čubrica, což je rostlina podobná oregana používá se rozdrcená do velkého množství jídel. Typickými bulharskými jídly jsou šopský salát, pomazánka z oliv, zeleninový boršč a nebo kebapčata.

Pokud toužíte po klidné dovolené a skvělých zážitcích, zamiřte přímo do Bulharska.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)