Milujete potápění? Poznejte místa, která budete chtít navštívit

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Pokud jste vášnivý potápěč nebo snad i úplný nováček, zaujmout vás může několik míst, která stojí za to navštívit, chcete-li se pustit do objevování podmořského světa.

tpsdave / Pixabay

Napoleonovo vyhnanství – Elba

Tento ostrov ležící nedaleko Itálie, v Tyrhénském moři nabízí nejen krásnou přírodu a památky s bohatou historií, ale i podmořský svět, který ho obklopuje. Elba, největší z Toskánských ostrovů, je považována za jedno z nejlepších míst pro potápění v Evropě. Pod vodou můžete vidět nádherné korálové zahrady a bohatý život v podobě nejrůzněji zbarvených ryb. Vidět můžete i korýše a neobvyklé přírodní útvary.

Oblíbeným místem je letovisko Lacona na jižní části ostrova. Jeho dominantou jsou bílé písečné i oblázkové pláže. Poblíž se nachází přístav, ze kterého se často vyplouvá k těm nejlepším potápěčským lokalitám.

Podmořské dobrodružství v Egyptě

Hurghada, Dahab nebo Marsa Alam nejsou jenom oblíbená letoviska pro letní dovolenou, ale získávají si stále větší popularitu právě díky potápění. Pokud chcete poznat jedinečnou podvodní faunu a flóru, Rudé moře je ideálním místem. Voda je zde křišťálově čistá a kromě velkého množství nejrůznějších ryb, želv, barakud, murén nebo žraloků zde můžete vidět také korálové útesy. Moře ukrývá mnohá tajemství, nejen neobyčejné živočichy, ale i často i nějaký ztracený vrak.

Pokud jste v potápění úplný nováček, nabízí se pro vás dvě možnosti – potápěčský kurz můžete absolvovat již v České republice, nebo posléze v Egyptě. V letoviscích je celá řada center, která vyučují tuto dovednost a naučí vás potápět se přímo v krásných vodách Egypta.

Pro ty, které láká podmořský život, ale potápění už tolik ne, je tu alternativa – šnorchlování. Nádherná lokalita pro tuto aktivitu je pobřeží Nasrani v oblast Sharm el Sheikh. V této oblasti můžete vidět dlouhé korálové stoly, mnoho pestrobarevných ryb, ale i rejnoky.

Nezapomenutelné potápění v Thajsku

Jednou ze zajímavostí, kterou Thajsko nabízí, je možnost v jednom období roka (obvykle je to doba mezi březnem a dubnem) zahlédnout velké žraloky spolu s tropickými rybami, barakudami a rejnoky.

V Thajsku se můžete potápět na několika různých místech. Ko Pha-Ngan je krásný ostrov, avšak poměrně rušnější. Jeho soused Ko Tao je vhodný jak pro nováčky (najdete zde mělká místa, například takzvané Japonské zahrady), tak i pro ostřílené potápěče.

Potápět se zde můžete po celý rok, v letních měsících je zde však nejlepší viditelnost.

Neobyčejná fauna v Ekvádoru

Galapágy nabízí potápění především pro ty, kteří mají již určité zkušenosti. V moři je poměrně chladná voda a nachází se zde silné proudy. Podvodní život je ale velmi bohatý a rozhodně stojí za to jej vidět. Pozorovat zde můžete mořské lvouny, leguány, rejnoky i želvy a zahlédnout můžete také žraloka kladivouna.

V této destinaci se můžete potápět po celý rok, avšak nejvhodnějším obdobím jsou měsíce leden až květen, kdy je zde nejpříznivější počasí.

 

Ostřílení potápěči mohou procestovat klidně celý svět a navštívit další místa jako North Male Atoll na Maledivách, centrální ostrovy na Filipínách, jež jsou obklopeny korálovými útesy, nebo Islas de la Bahía v Hondurasu.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej