Slovinsko – aktivity po celý rok v nádherné zemi

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Je-li vám blízká česká krajina a její typický vnitrozemní ráz, ale i přesto byste se rádi podívali za její hranice, vydejte se do Slovinska, které svou přírodou v mnohém připomíná tu českou. V této malé zemi však najdete od každého něco – lesy, hory, jezera i moře.

kristijan_meh / Pixabay

Zábava pro každého

Slovinsko nabízí aktivity po celý rok, v každém ročním období. Na jaře se můžete procházet po horách a užívat si nádherných výjevů skrytých mezi skalními masivy, v létě si lze zajet k moři, je ho tu sice jenom malý kousek, zato nabízí neskutečná dobrodružství. Na podzim se nabízí kopce, které se nádherně zbarví do zlatavé. Konečně v zimě si můžete vyrazit do hor, protože tato malá země nabízí také několik lyžařských středisek.

Slovinská jezera

Jednou z největších slovinských dominant jsou dozajista jezera. Tím nejznámějším je zcela jistě Bled. Toto ledovcové jezero je zajímavé především tím, že se uprostřed něj tyčí malý ostrůvek s poutním kostelem Panny Marie nesoucí název Blejski Otok. Na ostrov se můžete vydat v rámci výletů lodí, která na toto místo jezdí pravidelně. Nedaleko jezera se nachází také hrad Bled tyčící se na skalním výběžku.

Slovinsko je zemí mnoha jezer, která zásobují především podzemní zřídla a termální prameny způsobují to, že je voda vždy relativně teplá. Všechna jezera jsou navíc ukrytá mezi vysokými horami, takže při návštěvě kteréhokoli z nich se vám naskytne nádherný panoramatický výhled. A možná uvidíte i vzdálené zasněžené vrcholky hor.

Za dobrodružstvím na povrch i pod něj

Slovinsko je velmi malou, avšak ohromně bohatou zemí. V jeho nitru, na špičkách hor a v jejich dutinách jsou ukryté nejrůznější hrady. Například Predjamský hrad – nádherná kamenná pevnost ukrytá ve skále a obklopená strží. Hrad leží nedaleko města Postojna a je volně přístupný, takže si jej můžete prohlédnout i zevnitř a navštívit vystavovanou expozici. Chladná pevnost nabízí kromě možnosti navštívit obytný interiér, možnost podívat se i do vězení a vlastní jeskyně.

Odvážlivcům Slovinsko nabízí také mnoho jeskyní a některé jsou opravdu hluboké. Pokud vám nevadí vlhko a chlad, navštívit můžete Škocjanské jeskyně. Jedná se o rozsáhlý systém jeskynních chodeb v oblasti Kras. Obdivovat zde můžete stalaktity, stalagnáty a malá jezírka a mnohem víc. Jeskyně jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Ve slovinských jeskyních můžete obdivovat také jedinečnou faunu, jako je například macarát jeskynní. Za jeskynními tvory však nemusíte pod povrch. V některých lesích najdete mnoho skalních průchodů i s jejich obyvateli netopýry. Lesy jsou potom plné nádherného ptactva a navštívit můžete také různá muzea a obdivovat nejen zvířata a hmyz (hlavně motýly), ale všechny poklady, které skrývala minulost této země.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej