Za sluncem na Kanárské ostrovy

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

East coast Tenerife
Kanárské ostrovy – Tenerife z ptačí perspektivypotomo / Foter

Za sluncem na Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy. K tomuto snad ani není co dodat. Kanárské ostrovy jsou prostě skvostem mezi turistickými destinacemi. Ostrovy, které se mezi Kanárské ostrovy řadí, jako je Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Gomera, La Palma a El Hierro, jsou krásné a nabízí turistům nespočetně mnoho možností.

Jsou velice oblíbené především u Evropanů. Lákají je krásné rozlehlé písčité pláže, které patří k prvotřídním. Ohromit vás bezesporu může průzračné čisté moře nebo azurová obloha. Kanárské ostrovy neboli Kanáry ale nejsou jen luxusní pláže a relax. Můžete si užít mnoho sportů a co je hlavní, krásné přírody.

Blooming Shrub at Bollullo Beach, Tenerife
Kanárské ostrovy – pláž Bollullo, Tenerifepalestrina55 / Foter

Ostrovy věčného jara“. Tak také bývají mnohdy Kanárské ostrovy nazývány. Rozkládá se v subtropickém pásmu. Jejich krásu a jedinečnost dokazuje také fakt, že se zde nachází 4 ze 7 největších a hlavních španělských přírodních rezervací. Ale proč zrovna na Kanárské ostrovy? Odpověď je prostá a jednoduchá. Pro jejich krásu a rozmanitost.

Téměř každý cestovatel miluje rozmanitost a neustálá překvapení na svých cestách. Právě to vám Kanárské ostrovy mohou nabídnout. Naleznete zde krásná vysoká pohoří, písečné duny, ale i tajemné a divoké krásy deštného pralesa. Kanárské ostrovy jsou také mnohdy nazývány „miniaturními kontinenty“ a tak by bylo škoda navštívit je jen jednou, protože dovolená na Tenerife bude úplně něco jiného než dovolená na La Palma. To proto, že zde naleznete rostliny snad všech vegetačních pásem. Příroda je zde opravdu úžasná a byla by opravdu škoda nepoznat krásy rozmanitosti.

Krásným a romantickým ostrovem je La Palma. Ostrov, který je skvělý k pěší turistice, ale především je perlou pro všechny astronomy. Jsou zde opravdu výborné podmínky pro sledování noční oblohy. Turisté si tak mohou v nočních hodinách lehnout na pláž a pozorovat krásnou, hvězdami posetou oblohu.

La Palma je rozlohou pátým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Dovolená zde ale nemusí být jen plážová, protože téměř celý povrch tvoří vysoké hory. Krásná příroda a neuvěřitelný výhled z vrcholků hor na moře. Hlavním městem je Santa Cruz.

Dalším hojně navštěvovaným ostrovem je například Fuerteventura. Ostrov je především vhodný pro rodinné dovolené a pro milovníky sportu. Turisté si zde mohou vyzkoušet nespočetně mnoho vodních sportů, jako je například windsurfing, které opravdu stojí za to. Je druhým nejrozsáhlejším ostrovem Kanárů a tvoří nejdelší písčité pláže.

Pokud tedy netoužíte po dobrodružství a vaší vysněnou dovolenou jsou pláže a krásné moře, určitě se vydejte na ostrov Fuerteventura.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)