Kajmanské ostrovy

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Welcome To The Cayman Islands
Kajmanské ostrovy – zřejmě ideální představa dovolenéLuisVallecillo / Foter

Kajmanské ostrovy

Kajmanské ostrovy na svém území skrývají nespočetně mnoho krás. Dech beroucí rozlehlé pláže, které jsou pokryté zlatobílým hladkým pískem. Palmové aleje, které lemují pláže, jsou jako vystřižené ze snu. Kajmanské ostrovy leží v Karibském moři, řadí se tak mezi luxusní resorty Karibiku a tak i last minute Kajmanské ostrovy najdete třeba za 100.000,- Kč. Kajmanské ostrovy jsou jako stvořené pro jakoukoli dovolenou. Můžete si totiž užívat klidu a pohodlí u azurového moře, ale můžete také poznávat nezkrotnou přírodu, která zdobí ostrov ve středu.

Kajmanské ostrovy jsou jednou z nejnavštěvovanějších a nejvyhledávanějších míst Střední Ameriky. Grand Cayman, Little Cayman a Cayman Brac, tři ráje na zemi. Ostrovy, které jsou typické pro své přírodní krásy.

BBQ on the beach at sundown
Kajmanské ostrovy – barbecue na plážislack12 / Foter

Kajmanské ostrovy jsou výborné také ke spoustě vodních sportů. Co se týče kvality potápění a krás podmořského života, je srovnatelná se světoznámými potápěčskými lokalitami. Svět, který se nachází pod hladinou Karibského moře, vás ohromí a každou minutou vás bude překvapovat stále více.

Skrývá spoustu rozmanitostí a zvláštností. Zahlédnete hejno pestrobarevných rybek, langusty, chobotnice nebo obrovské rejnoky, s kterými si také můžete zaplavat. Pokud si chcete užít opravdu kvalitní potápěčský zážitek, zajeďte se podívat do Bloody Bay Marine Park, který se rozkládá u severního pobřeží ostrova Little Cayman.

Kajmanské ostrovy se dříve přezdívaly „Želví ostrovy“. Tento název jim dal známý cestovatel Kryštof Kolumbus. Jméno nesly po velkém množství želv, které jsou na ostrovech k vidění. Nynější jméno nesou podle kajmanů, kteří jsou na ostrově taky velice rozšíření. Fauna ostrovů také zahrnuje spousty druhů ptactva a drobných plazů.

Na Kajmanských ostrovech je velice oblíbeným a rozšířeným sportem golf. Místní obyvatelé podlehly jeho kouzlu a nabízí tak turistům 3 velká golfová hřiště. Těmi jsou The Links at Safehaven, The Britannia a Blue Tip v Ritr – Carltonu, který byl navržen Gregem Normanem. Golfová hřiště zde naleznete také na samostatných ostrůvcích. Můžete si tak vychutnávat úžasnou přírodu, která vás bude obklopovat a především azurové nebe a blankytnou oblohu.

Úředním jazykem Kajmanských ostrovů je angličtina. Řadí se totiž mezi britské kolonie. Nemusíte se tak obávat, že byste se nedorozuměli. Místní měnou je 1 Cayman Island dollar, 1 KYD = cca 28 Kč. Ve všech zdejších restauracích ale můžete bez problému platit USD. Pokud chcete, platba platební kartou je také velice dostupná.

Ačkoliv Kajmanské ostrovy budou i dnes považovány za destinaci luxusní dovolené, dá se last minute Kajmanské ostrovy pořídit již pod 50.000,-.

[hana-code-insert name=’xml_kajmanske-ostrovy_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej