Kostarika

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Cahuita Costa Rica
Kostarika – pláž CahuitaWha’ppen / Foter

Kostarika

Žhavá a exotická Kostarika, původním jménem Costa Rica, kterou kdysi pojmenoval Kryštof Kolumbus. Ten také tuto úchvatnou zemi objevil. Kostarika má mnoho názvů. Lidé si jí totiž oblíbili pro její jedinečnost a krásu. Jako ze snu vystřižené pláže, které jsou pokryté zlatavým pískem, olemované palmovými alejemi. Kostarika je často nazývaná Švýcarskem Střední Ameriky a také je mnohdy označován jako jeden z posledních rájů na celé zeměkouli. Určitě se tak vyplatí zajet si dovolenou právě na Kostariku a užít si tak opravdu výjimečnou dovolenou.

Příroda Kostariky je velice bohatá. Turisté mohou samozřejmě ležet na pláži a užívat si azurového moře. Mohou ale také navštívit čtyřtisícové masivy, ze kterých se neuvěřitelný výhled. Další krásou jsou deštně pralesy, které působí divoce a nespoutaně. Zvířata, která v pralesích žijí, se velice liší od zvířat, které jsou typické pro mírné oblasti. Krásné jsou také vodopády, které působí mocně. Dalším typem na výlet jsou činné sopky nebo kouzelná jezera.

Punta Uva
Kostarika – pláž Punta Uvaryankozie / Foter

Jedním z nejoblíbenějších letovisek celé Kostariky je Papagayao bay. Oblast je situována do zálivů u Tichého moře. Přesněji bychom ho našli na severozápadním pobřeží Kostariky. Krásné pláže a především úžasná příroda vám změní dovolenou v nezapomenutelný zážitek.

Hlavním městem a dalším často navštěvovaným letoviskem je San José. Město, které je protkané historií a historie z něj úplně sálá. Pokud se rozhodnete navštívit San José, určitě nezapomeňte na návštěvu parku Míru, budovy University of Costa Rica, kostarické národní divadlo nebo Národní muzeum, které vás zaručené uchvátí.

Tamarindo, letovisko, které je stále nejoblíbenějším v celé Kostarice. Pacifik, který letoviska omývá, tvoří výborné podmínky pro surfaře. Můžete tak vyzkoušet nejen tento zajímavý sport, ale i spousty dalších. Zajímavé a poučné může být mořský národní park, který se nachází nedaleko letoviska. V této oblasti například chodí želvy klást svá vajíčka a podobně. K velkým výhodám Tamarinda patří bezesporu vysoký počet restaurací a barů, které jenom čekají, až je navštívíte.

Obyvatelé Kostariky jsou velice příjemní a milí lidé. Vyjdou vám ve všem vstříc a můžete se tak těšit na mnohem lépe prožitou dovolenou. Úředním jazykem je španělština. Nemusíte se ale obávat. Domluvíte se perfektně také anglicky. Jazyk je v zemi velice používán a především jsou Místní obyvatelé zvyklí na turisty.

Měnou Kostariky je colon (CRC). Ten se dále dělí na 100 centimos. Kurz Kostarické měny se pohybuje okolo 1 USD = 400 CRC. V obchodech se nejvíce platí colony, obchodníkům ale nevadí, když budete platit americkými dolary. Na Kostarice jsou velice využívány kreditní karty.

Kostarika rozhodně není destinací, které Češi masově pro dovolenou vyhledávají. Přesto je Kostarika v nabídce snad každé cestovní kanceláře a last minute Kostarika se dá pořídit ani ne tak draze.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)