Namibie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

The baby
Namibie – sloni v pouštiaftab. / Foter

Namibie

Namibie, země protikladů a neskonalých krás. Místo staré civilizace, ale i moderního umění. Slunečná Namibie je jedna z afrických zemí, která se přesněji rozkládá na jejím západním pobřeží. Jejími sousedy jsou například Angola, Zambie, Botswana nebo JAR.

Při svých cestách Namibíí narazíte na spoustu krásných rozlehlých pláží, které jsou jako stvořené pro relax. Naleznete ale také typické místní obyvatelstvo, které žije bez moderních vymožeností. Zhlédnete tak tradiční africké vesničky, které mají své osobité kouzlo a bezesporu vás zaujmou. Pokud ale máte rádi moderní umění, nezapomeňte při svých cestách zemí na větší města.

Namibie je opravdu překrásná. Mimo jiné jsou velice známé zdejší národní parky. Těmi jsou například Etosha, Namib – Naukluft, Coast, Skeleton a spousty dalších. Pokud se tak rozhodnete navštívit některý z nich, bude to pro vás určitě nezapomenutelný zážitek. Divoká příroda exotické a tajuplné země, skrývá spoustu krás a pro nás Evropany nevšedních zážitků.

Sossusvlei Landscape
Namibie – krajina Sossusvleigeoftheref / Foter

V Namibii ale můžete poznat také druhou stránku přírody. Pokud je vaším snem podívat se na sluncem vyprahlé, rozlehlé pouště, v Namibii na ně určitě narazíte. Můžete vyzkoušet jízdu po písečných dunách nebo se projet na velbloudovi a prožít tak nezapomenutelné chvíle.

Kouzelná země je plná kontrastů a překvapení. V některých částech totiž najdete také hluboké kaňony a vysoké hory. Krásná krajina, plná nebezpečí, je skvělým místem pro turistiku.

Pokud při svých cestách toužíte po poznání krásné architektury a moderních i starodávných stavbách, určitě se zastavte v hlavním městě Windhoek. V Namibii naleznete spousty kilometrů upravených silnic, které zde vytvořili kolonisté. Nemusíte se tak obávat dlouhým cestováním. Hlavní město Windhoek nabízí krásnou architekturu a hlavně na celé Namibijské poměry celkem moderní život.

Místní kuchyni si určitě zamilujete. V celé zemi je díky kolonialistům zastoupena německá kuchyně. Pokud tak máte rádi bavorské pivo nebo vuřty, určitě si na své dovolené přijdete na své. Mimo jiné ale můžete vyzkoušet ústřice v Luderitzu nebo Swakopmundu. Jsou prý nejzdravější na světě.

Pokud se rozhodnete vycestovat za exotikou a poznáním, vemte si s sebou zdejší měnu, namibijský dolar. V přepočtu na naše peníze je namibijský dolar zhruba 2,95 Kč.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej