Srí Lanka

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Beachscape - Southern Coast, Sri Lanka
Srí Lanka – jižní pobřežíwhl.travel / Foter

Srí Lanka

Srí Lanku si snad každý z nás pamatuje jako místo obrovské ničící vlny tsunami. Srí Lanka je ale známá především svým luxusním prostředím a nálepkou „Ráj na zemi“. Srí Lanka je krásná sama o sobě. Lidé, kteří se rozhodnou na ní vycestovat, zažijí bezesporu nevšední zážitek. Hlavní prioritou Srí Lanky jsou rozlehlé písčité pláže, které přímo svádí k odpočinku. Krásné moře a modravá obloha jsou jako vystřiženy ze snu.

Srí Lanka je spousty věci typická. Například čajem. Pravý cejlonský čaj je vynikajícím nápojem za jakékoli denní doby. Krásný je také pohled na rozlehlé čajovníkové plantáže, které jsou hlavní obživou místních obyvatel. Dál zde můžete zahlédnout rýžové pole, které se mnohdy skrývají i na vrcholcích hor. Ochutnat zde můžete nespočetně mnoho zajímavého tropického a exotického ovoce, které chutná úplně jinak, než když ho pořídíte u nás ve vnitrozemí. Srí Lanka nabízí nejen výborné jídlo, ale také krásnou faunu a flóru.

Temple by The Beach
Srí Lanka – chrám na břehu mořeOshadee / Foter

Srí Lanka je velice různorodá a bohatá pro faunu. Rozmanitost všech možných živočišných druhů je neuvěřitelná. Domovem mnohých zvířat jsou divoké deštně pralesy nebo přenádherné národní parky, které jsou rozlehlé po celé zemi. Klima také umožňuje život různých vzácných živočichů. Na celém území ostrova se celkově pohybuje celkem 86 druhů savců. Nejvyšší počet a nejvíce zastoupeni jsou pak sloni. Úžasná a nezapomenutelná je také projížďka na slonovi, který je samozřejmě ale ochočený a naučený.

Na Srí Lance je mnoho míst, která lákají turisty a také mají na co. Jejich návnadou jsou většinou krásné pláže a krásná městečka s malebnými uličkami. Nejznámějšími plážovými centry jsou například Hikkaduwa, Unawatuna nebo Nilaveli. Při svých cestách na Srí Lance ale nemusíte pouze ležet, můžete si užít také spoustu andrenalinu a pořádně si zasportovat. Využít můžete například pěší turistiku po majestátních vrcholcích, které tvoří dokonalý kontrast uhlazeným plážím. Nezapomenutelná je také procházka okolo horských jezer, kterých je zde mnoho.

Kultura patří neodmyslitelně k dovolené jakékoli rodiny. Historie a zajímavá kultura je většinou prioritou při vybírání dovolené. Na Srí Lance si můžete vyjet na výlet například do nějakého z historických měst či nějaké skalní pevnosti. Navštivte Dambullu, Buddhu z Aukany nebo Yapahuwu.

[hana-code-insert name=’xml_sri-lanka_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)