Senegal

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Dakar Senegal - Looking North
Dakar – SenegalJeff Attaway / Foter

Senegal

Nedaleko od obratníku Raka se nachází 3 země, které jsou svou podstatou tajuplné a plné překvapení. Skrývají ve svém nitru spoustu nepoznaných krás a nevšedních zážitků. Senegal, Mali a Gambie. Tři africké země na západě Afrického kontinentu lákají turisty z celého světa za nespoutanou přírodu. Země sice nejsou ekonomicky vyspělé a bezesporu zde naleznete menší luxus, než na Kanárských ostrovech. Tyto tři unikáty jsou ale bohatí svou přírodou a úžasnou architekturou, kterou se mohou pyšnit.

Místní lidé jsou velice příjemní. Jsou přátelští a velmi rádi vám pomohou s jakýmkoli vaším problémem. Nejsou příliš zvyklí na časté návštěvy, země není často přecpaná turisty. Pokud se tedy dostanete do nějaké vesnice, všichni vás s úsměvem přivítají a budou se vám věnovat. Jsou to velice vstřícní lidé, kteří se potrpí na velkou rodinu. Při svých cestách nejen Senegalem, zahlédnete nespočetně mnoho typických afrických vesnicí, které až dodnes uctívají staleté tradice. Člověk se až diví, jaké zvyky mají a jaké tradice uctívají.

Sénégal (West Africa) 1967
Senegal – západní Afrikagbaku / Foter

V Senegalu je krásy v přírodě na rozdávání. Nejen, že zahlédnete divoká zvířata, která pobíhají ve svém rodném teritoriu. V zemi naleznete divoké husté pralesy, ale i vyprahlou poušť Saharu. Právě ta tvoří velikou část celého Senegalu. Ale něco přeci jenom má poušť do sebe. Můžete si zkusit jízdu na velbloudovi. Nebo se můžete projet na čtyřkolkách po písečných dunách. Aktivit je zde opravdu mnoho, ať už jste ve vyprahlé poušti či vlhkém pralese. V zemi si ale můžete užít pohledů na majestátní hory nebo ohromná jezera, která tají dech.

Pokud ale toužíte po relaxu a klidné dovolené, určitě si v Senegalu přijdete na své. Je zde mnoho krásných dlouhých písčitých pláží, které připomínají scénu z Trosečníka. Úžasná krajina, azurové moře a zlatavý písek. Na odpočinek a relax jako stvořené. Součástí každé dovolené je kulturní vyžití. Věřte, že i kulturu do své dovolené zakomponujete. Historie země je staletá a představuje neuvěřitelné stavby dávných předků. Několik památek je dokonce zapsáno v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Už jen tento fakt poukazuje na jedinečnost země.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej