Nezapomenutelná dovolená na Kapverdských ostrovech

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

20140704221303

Chcete-li zažít pravou exotiku, nechte se zlákat dovolenou na Kapverdách. Tato destinace může nabídnout velkou porci dobrodružství, ale i klidu. Najdete zde také mnoho zábavy.

Dovolená na Kapverdských ostrovech je to pravé pro každého, kdo touží po něčem novém, exotickém a neobvyklém. Takovouto dovolenou vám může zajistit cestovní kancelář Monoi.

Kapverdy omývá Atlantský oceán a lze je najít poblíž západního pobřeží Afriky. Ostrovy se nachází poblíž Zeleného mysu, podle kterého byly také pojmenovány (Cabo Verde znamená v portugalštině Zelený mys).

V této destinaci se nachází 10 větších ostrovů a 5 menších. Všechny ostrovy jsou vulkanické, ale jenom jediný z nich má stále aktivní vulkán. Jedná se o ostrov Fogo, na kterém se nachází Pico do Fogo, který je zároveň i nejvyšším vrcholem Kapverdských ostrovů.

Dovolená na těchto ostrovech vám přinese také poznání neobvyklé okolní krajiny. Povrch Kapverdských ostrovů pokrývají zejména kamenité pouště. Kvůli tomuto ne příliš příznivému terénu zde neroste žádná obvyklá vegetace. Najdete zde ale krásné velké akácie, které dokážou přežít i ta největší sucha a taková procházka v jejich příjemném stínu a omamné vůni je momentem, na který budete často vzpomínat.

Ostrov Santiago se potom může pyšnit původním zeleným mahagonovým hájem.

Podnebí je zde suché a horké. Mezi prosincem a červnem se objevují časté větry, které s sebou mohou přinášet písek ze Sahary. Od června do listopadu na Kapverdách převládá teplé suché počasí, jež je jen velmi málo narušováno přívalovým deštěm.

Hlavním městem Kapverdských ostrovů je Praiga, která leží na ostrově Santiago. Úředním jazykem je portugalština, ale místní se obvykle dorozumívají kreolštinou. Tento jazyk vychází z portugalštiny, k níž byly postupně přidávány i jiné jazyky, jako je francouzština, angličtina nebo italština, až nakonec vzniklo několik dialektů.

Neváhejte a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na Kapverdských ostrovech. Neobvyklý ráz krajiny a horké tropické podnebí vám zajistí tu pravou exotickou dovolenou. Na Kapverdských ostrovech na vás čeká poznání této úžasné destinace, ale i spousta zábavy a odpočinku. Pokud vás tato země zaujala, neváhejte navštívit stránky cestovní kanceláře Monoi.

Podobné články

Sdílej