Ostrov Mauritius

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Ostrov Mauritius
Ostrov MauritiusLionoche / Foter

Ostrov Mauritius

Nacházíme se asi 900 km východně od Madagaskaru v Indickém oceánu. Mauricius je ostrovní stát. Ostrov vulkanického původu má 330 km dlouhé pobřeží, které je obklopeno korálovým útesem. Dále je tvořen ostrovem Rodrigues, v jehož okolí se nachází několik vraků lodí a je rájem pro potápěče. Připisuje si k sobě i několik dalších menších ostrovů.

Jako první Evropané zde byli Portugalci, kteří objevili ostrov v roce 1505. O mauricijské historii se můžete poučit v historickém muzeu v Mahébourgu. Dvě třetiny obyvatel je tvořen indickým původem. Úředním jazykem je zde angličtina, ale více se používá tak zvaný Morisien,což je kreolský jazyk se základem francouzštiny. Používá jej jako mateřský jazyk 80% obyvatel.

Mauritius - palma
Mauritius – palmaMohammed Alnaser / Foter

Mauricius je plný pláží s jemným bílým a zlatým pískem. Moře má průzračnou, křišťálovou hladinu. V zeleni pralesů žije plno exotických druhů ptactva či opic a pod vodou pak mnoho druhů ryb a korálů. Pokud chcete zažít opravdovou exotickou dovolenou, zamiřte na pláž Flic en Flac, která leží asi 20 km od hlavního města Port Louis. Milovníci surfování, neměli byste vynechat projížďku na vlnách v Tamarinské zátoce. Národní park Black Tiver Gorges je plný exotické přírody a můžete zde poznat opravdovou krásu přírody. Dále můžete navštívit botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses.

Exotická dovolená se dá strávit v luxusních hotelech, plážových bungalovech anebo soukromých vilách. Nebližším přímým spojem pro české turisty je z Vídně. Místní restaurace servírují mauricijské speciality. Klade velký důraz na mořské plody a ryby. Mauricius nabízí také bohatý výběr chutného ovoce, z kterého se vyrábějí chutné džusy. Ke klasickým jídlům zde patří krabí polévka, ryby na grilu, vařené chobotnice a škeble. Nezbytnou součástí mauricijských pokrmů jsou rajčata, cibule, česnek a hlavně koření.

Díky vlivu různých náboženství a kultur se zde slaví celá řada svátků a festivalů. Jeden z nejvýznamnějších je únorový festival Maha Shivratree, kdy průvod lidí v bílém podnikají pouť s exotickými květinami a malými zrcadli na počest boha Shiva. Nejživější oslavy probíhají v rámci hinduistického svátku Diwali, který se slaví na přelomu října a listopadu.

Místní úchvatná příroda a slunečné počasí během celého roku dělají z Mauritia tropický ráj a nezapomenutelnou atmosféru.

[hana-code-insert name=’xml_mauritius_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej