Seychely – Exotická dovolená

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Seychely - exotická dovolená
Seychely – exotická dovolenádibaer / Foter

Seychely – Exotická dovolená

Seychely, zhruba stovka překrásných ostrůvků zasazených do modrozelených vod Indického oceánu, které se rozkládají zhruba 1 600 kilometrů na východ od Afriky. Seychely jsou znamením luxusu. Souostroví je stále oblíbenější a navštěvuje ho více a více turistů z celého světa. Není vůbec divu. Seychely jsou zkrátka rájem.

Seychely jsou plné krásných bílozlatých rozlehlých pohádkových pláží. Jsou typické vysokými teplotami, rozkládají se v tropickém pásmu. Korálové útesy přímo lákají k nahlédnutí do podmořského světa, který je neobvykle bohatý a krásný. Při břehu žije spoustu malých pestrobarevných rybiček, ale také mnoho dalších vodních živočichů.

Seychely - nejlepší dovolená pod sluncem
Seychely – nejlepší dovolená pod sluncemotolithe (olivier roux) / Foter

Pokud si jen představíte dovolenou na Seychelech, zdaleka se nevyrovná skutečnosti. Souostroví doslova předčí a uzemní všechna vaše očekávání. Souostroví se skládá z 41 ostrovů a ostrůvků, přičemž hlavní z nich se nazývá Mahé. Některé jsou obydlené, z větší části jsou ale neobydlené a nedotčené. Některé z nich, například Desroches nebo Bird dosahují jen několik metrů nad hladinu moře. Nejmenší je ostrov La Digue, ne kterém se můžete projít na osamělých plážích. Není problém ostrov přejít celý. Na La Digue se ale dostanete pouze lodí. Užijte si romantiku a vyzkoušejte pocit trosečníka na opuštěném ostrově.

Místní kuchyně je velice rozmanitá. Mísí se v ní kuchyně čínská, evropská, indická a africká. Základem je ale kuchyně kreolská. Na jídelníčku nejčastěji naleznete ryby a mořské plody. Místní specialitou je ale také maso z divokého krocana, želví maso nebo chutná žabí stehýnka. Častými ingrediencemi jsou také rajčata, vanilka, pekanové ořechy a bezesporu pikantní koření. Oblíbená je například chobotnice na kari, která je nejčastěji podávaná s rýží nebo bramborami.

Fauna souostroví je velmi bohatá. Seychely jsou například domovem nejdéle žijící želvy na světě. Žijí zde zvířata, která nejsou běžně viditelná jinde na světě. Můžete se tak setkat s gekony, scinky nebo miniaturními žábami. Opravdovým zážitkem je setkání s obřím žralokem velrybím. Ten se živé planktonem, nehrozí tak bezprostřední nebezpečí.

Krása Seychel spočívá s rozmanitosti. Můžete tak cestovat z ostrova na ostrov. Máte nespočetně možností a výhod. Seychely jsou rájem na zemi.

[hana-code-insert name=’xml_seychely_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej