Belgie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

A Man And A Woman
Belgie – dvojice na plážijust.Luc / Foter

Belgie

Belgie je stát ležící při pobřeží Severního moře v západní Evropě. Povrch Belgie můžeme rozdělit na pobřežní nížiny, roviny a na jihovýchodě země nalezneme hornaté Ardenny. Belgie jakožto nevelká evropská země je velmi rozmanitá. V Belgii žijí současně Vlámové, hovořící holandsky a Valoni s jazykem francouzským.

Tato země je plná kulturního dědictví s bohatou historií, která byla delší dobu společná s ostatními zeměmi Evropy. Velkým lákadlem bývá hlavní město Brusel. Převládá zde rušný život, nalezneme zde také plno galerií a památek. Sídlí zde také královská rodina a hlavně mezinárodní organizace NATO a některé instituce Evropské unie. Devět provincií, na které je Belgie rozdělena nabízí však také mnoho možností. Na své si přijdou jak sportovci, tak milovníci umění, tradic a historie.

Mnoho belgických měst se pyšní historickými památkami již z dob římského osídlení, přes raný středověk. Stavby jsou postaveny v různých slozích- často v románském, gotickém, renesančním nebo barokním. V každém druhém větším městě naleznete regionální muzeum, které vám povypráví o historii kraje a jeho tradicích. Belgickou zajímavostí jsou dvory bekyní, které sdružovaly neprovdané ženy a vdovy. Tyto dvory jsou většinou ze 12. -16. století. A tak jako v Holandsku, jsou i v Belgii větrné mlýny.

Belgie není však zemí velkých extrémů. Nejsou zde žádné ostré zimy, ani příliš velká a suchá léta. Krajina je velmi rozmanitá a bohatá na různorodost reliéfu. Uvést můžeme krasové oblasti s úchvatnými krápníkovými jeskyněmi nebo u pobřeží pásy písečných dun. Ideálním odpočinkem pro tělo jsou lázeňská města. Naskýtá se vám nepřekonatelná možnost zregenerování těla. V Belgii budete mít na výběr z různých aktivit jak v létě, tak v zimě.

Belgie je také zemí skvělé kuchyně. Všichni jistě znají velmi známé čokoládové pralinky anebo stovky druhů piv, které můžete ochutnat přímo na místě, kde se vaří. Málokdo však tuší, že si celý svět pochutnává na hranolkách jen díky Belgičanů. V Belgii se konají také slavné karnevaly, maškarní průvody a veselice, jejichž kořeny sahají až do středověku.

Belgie je zemí, která Vás rozhodně příjemně překvapí.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej