Nejhezčí jarní přímořské destinace

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Zima za námi, ale léto ještě daleko, kam tedy vyrazit načerpat energii ze slunce a moře? Z Prahy můžete být během několika málo hodin na pobřeží Středozemního moře i u Atlantiku. Přímořské destinace nabízejí na jaře příjemné teploty a komfort 4 nebo 5hvězdičkových hotelů za nízkou cenu. To vše bez davů turistů tísnících se na lehátkách na přeplněných plážích. Právě takovými zajímavými destinacemi jsou v jarním období Malta, Turecko nebo Kanárské ostrovy.

Za sluncem i historií

Neuběhnou ani tři hodiny od parkování na letišti a můžete být na Maltě. Krásný ostrov s bohatou historií láká na jaře k procházkám a zkoumání historie. Příjemné průměrné teploty jsou v březnu kolem 20°C, v červnu dokonce až 29°C, což umožňuje i koupání pro otužilce. Pro ostatní jsou ideální procházky, pěší turistika a poznávání bohaté historie ostrova přímo v hlavním městě Vallettě nebo Mdině. Milovníky zajímavých fotografií jistě zaujme vrak lodi Hephaestus v zálivu Qawra nebo skalní útes Blue Grotto.

Pravý kebab i lázně

Kdo si chce kromě slunce užít i gastronomii nebo wellness služby, rozhodně by měl zavítat do Turecka. Jarní Turecko láká na poloprázdné pláže s teplotami kolem 25°C a špičkové wellness služby za velmi zajímavé ceny. Kromě tradičních tureckých lázní je dobré vyzkoušet tradiční masáže v hammamu nebo tělový peeling. A když už jsme u zážitků, rozhodně neopomeňte vyzkoušet ty kulinářské. A věřte, že turecká kuchyně není jen kebab nebo köfte.

Kanárské ostrovy nezklamou

O několik hodin letu dále jsou ostrovy věčného léta. Na Kanárské ostrovy se létá celoročně a nabízí nejen příjemné počasí a teploty kolem 25°C, ale také vysoký standard a dobré služby. Jarní měsíce navíc přejí místní pěší a horské turistice a poznávání národních parků. Za vidění rozhodně stojí Národní park Teide na ostrově Tenerife. Dominantou je stejnojmenná sopka Pico de Teide, která je nejen jednou z nejvyšších sopek na světě, ale také nejvyšší horou celého Španělska.

Podobné články

Štítky

Sdílej