Za sluncem do Zambie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Mufasa
Zambie – levmosilager / Foter

Za sluncem do Zambie

Chcete načichnout pravé, nespoutané Africe a zažít neuvěřitelné zážitky a dobrodružství? Země, rozkládající se v centrální části jižní Afriky, je téměř nedotřena lidskou rukou a při svých cestách skrze ni můžete zahlédnout krásy divoké přírody.

Zemi neomývá žádné moře ani oceán. Ale tím více řek zemí protéká. Téměř celý povrch je tvořen hornatými plošinami, s údolími, která jsou zalitá širokými řekami. Zambie je prostě pravá Afrika. Krásná, nespoutaná a velmi dobrodružná.

Zambie nabízí nespočetně mnoho možností k výletům a poznání. Můžete zde naleznout nejkrásnější park v celé Africe. South Luangwa je národní park, který skrývá ve svém nitru spoustu zajímavostí a nevšedních rostlin a živočichů.

Pokud se rozhodnete vyjet si na výlet právě do tohoto úchvatného místa, určitě se setkáte s volně pobíhajícími slony, žirafami, zebrami, lvi, antilopami a mnohými dalšími.

Další přírodní atrakcí jsou Viktoriiny vodopády. Krásné, mohutné a neuvěřitelné silné. Celosvětově proslulé Viktoriiny vodopády jsou jedním z nejkrásnějších útvarů na celém světě.

Když stojíte v jejich blízkosti a slyšíte ten neuvěřitelný hluk, uvědomíte si, jak je vlastně příroda silná. Velice zajímavá pak může být jízda na kanoi nebo rafting na řece Zambezi.

Zambia, boy
Zambie – malý klukDietmar Temps / Foter

Mnozí z nás, kteří slyší slova jako bemba, lozi, lunda, kaonda, luvale, tonga nebo nyanja, si vůbec nedokáže představit, co mohou znamenat.

Jedná se o 7 hlavních jazyků této exotické země. Jsou zde velice používány, především dle toho, v jakém regionu se zrovna nacházíte. Nemusíte se ale bát ničeho. Oficiálním jazykem je angličtina, rozhodně tak nebudete mít problémy s dorozuměním se například v místních restauracích či v obchodech s potravinami.

Hlavním městem Zambie je Lusaka. Město je živé a typicky africké. Pokud se budete procházet po městě Lusaka, narazíte na mnoho místních trhů. Na Town Centre Market, Kamwala Market nebo na Soweto Market tak můžete nakoupit potraviny všeho druhu, především ovoce, zeleninu, koření a různé druhy ručních prací.

Místní obyvatelé jsou velice zručně nadaní, jejich výrobky se tak skvěle hodí jako suvenýr z dalekých cest. Kulturním zážitkem bude bezesporu návštěva Národního muzea, kde jsou vystaveny expozice tradičního a současného zambijského umění. Je velice zajímavé, protože se razantně liší od toho našeho. Pokud chcete zahlédnout malíře „v akci“, zamiřte do Henry Tayali Visual Arts Gallery.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej