Za exotikou na Venezuelu

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Cayo Sombrero, Morrocoy, Venezuela
Venezuela – plážEdgar Barany / Foter

Za exotikou na Venezuelu

Exotická, plná vášně a krásných míst, to je Venezuela. Země, která se rozkládá v Jižní Americe, je velice oblíbená pro turisty z celého světa. Jejím největším lákadlem je nevšední zážitek, který ve Venezuele zažijete při každé návštěvě.

Venezuela se řadí mezi státy latinské Ameriky. Už jen tento fakt dokazuje to, že Venezuela je opravdu skvělým typem pro jakoukoli dovolenou. Naleznete zde opravdu mnoho. Při dovolené má snad každý z nás rád příjemné obyvatele a dobré služby. Ve Venezuele se nemusíte obávat, že by jste si kvůli tomuto svou dovolenou neužili.

Místní obyvatelstvo je velice příjemné a to je hlavní, miluje zábavu a dobré, vtipné a veselé lidi. Venezuelani mají velice blízky vztah k hudbě a při vašich večerních vycházkách uslyšíte na ulicích běžně veselou hudbu pro tuto oblast typickou. Jedna z nevýhod Venezuely je ale vysoká kriminalita, která zde panuje. Ochránit se proti ní můžete opatrností.

Venezolana por adopción
Venezuela – pláž a vlajkaEmi ♫ / Foter

Venezuela ale vlastní i spousty ostrůvků v Karibském moři. Jedním z nich je Isla Margarita. Ostrov je nejoblíbenější částí celé Venezuely a není vůbec divu, že je tak turisticky rozšířená. Na Isla Margarita totiž najdete překrásné písečné pláže, lemované palmovými alejemi a krásnými útesy.

Východní část je za více obydlená a mnohem více vyspělá. Pokud tedy chcete navštívit i ruch a zábavu na tomto malebném ostrůvku, vydejte se na jeho východní část. Velikou výhodou nejen tohoto ostrova, ale mnohých dalších je fakt, že teplota po celý rok dosahuje vysokých hodnot. Můžete si tak zajet na dovolenou například o vánocích nebo kdykoliv v zimě. Teplota zde mnohdy přesáhne i 25°C.

Venezuela ale není typická jen pro krásné, desítky kilometrů dlouhé pláže, ale také pro krásnou přírodu. Úžasným kontrastem písečným plážím vytváří hory And, jejíž vrcholky jsou celoročně zasněžené. Navštívit můžete také deštné pralesy nebo nejvyšší vodopád světa Salto Angel. Nevšedním zážitkem určitě budou typické indiánské vesnice.

Venezuelané jsou přímo gurmáni. Mají své národní jídlo – Pabellón criollo – které se připravuje z hovězího masa, rýže, sýru, černých fazolí a opečeného banánu. Tuto lahůdku naleznete snad v každé místní restauraci a hospodě. Nejen tuto lahůdku, ale spousty dalších nejčastěji zapijete venezuelským pivem nebo vínem. To v těchto oblastech ale vysoce kvalitní není.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej