Brazílie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Brazílie - pláž
Brazílie – plážcarlaarena / Foter

Brazílie

Je největším a nejlidnatějším státem Jižní Ameriky. Kromě Chile a Ekvádoru sousedí se všemi státy na jihu Ameriky. Její pobřeží dlouhé 7400 km omývá Atlantský oceán. Dříve byla tato země kolonií Portugalska, a proto je zde úředním jazykem portugalština. Tato země je plná kontrastů.

Zatímco na jihu se rozprostírá Brazilská vysočina, na severovýchodě vévodí suchem vyprahlé pouště. Na jihu, západě a ve středu země zabírá území Amazonská nížina, jejíž chloubou je obrovské množství deštných pralesů. Tato oblast deštných pralesů je nejrozsáhlejší na naší planetě a nazývá se buď Amazonie anebo Amazonský deštný prales. Žijí zde miliony rostlin a živočichů. Protéká zde také nejdelší řeka světa Amazonka. Průměrná roční teplota je zde kolem 26°C a ročně zde spadne až 2000 mm srážek. Avšak důsledkem kácení stromů za účelem těžby dřeva se tento prales pomalu a jistě zmenšuje.

Brazílie - palmy
Brazílie – palmycaribb / Foter

Další chloubou Brazílie jsou vodopády Iguaçu. Tyto vodopády leží na argentinsko- brazilské hranici a zaoblují se do tvaru koňské podkovy. Řítí se tudy řeka stejnojmenného názvu, která se pak rozvětvuje do 275 vodopádů. Výška těchto vodopádů se pohybuje od 60 do 82 m. Ze spodní části vodopádu sálá do výšky 150 m vodní pára. Tato oblast byla právem vyhlášena národním parkem Iguaçu.

Brazílie je největší římskokatolickou zemí na světě a vyznačuje se směsicí indiánských, afrických a portugalských kultur. Hlavní město Brasilia bylo založeno roku 1960. Vyniká půdorysem kříže a od roku 1987 je zařazena do seznamu UNESCO.

Dalším významným městem Brazílie je Rio de Janeiro. Rozprostírá se na pobřeží Atlantiku po ostrovech a na úpatích pobřežních hor. Dominantou tohoto města je hora Cukrová homole a monumentální socha Krista Spasitele. Toto město bylo založeno Portugalci roku 1565 a od roku 1763 až do roku 1960 bylo hlavním městem Brazílie. Dnes je to významný přístav a obrovské kulturní, výrobní a obchodní středisko. Proslavilo se také každoročním karnevalem, který je zahájen těsně před velikonočním půstem. Během pěti dnů se městem vinou průvody pestrých masek a linou zvuky samby.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)