Žhavá a slunná Kréta

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Kréta - sluncem zalité pláže
Kréta – sluncem zalité plážeMarcelGermain / Foter

Žhavá a slunná Kréta

Slunce, pláže, exotika a hlavně komfort. Ostrov Kréta je jako vystřižený ze snu. Největší řecký ostrov je nejníže položený. Je hornatý i nížinatý. Krajina tak tvoří překrásné panorama v bohatých kontrastech. Kréta je plná života, zábavy a příjemných chvilek. Země olivovníků, rozmarýnu, tymiánu a cesmínových dubů. Krásná příroda ještě podtrhává skvostnou atmosféru celého ostrova s mnoha destinacemi.

Ostrov Kréta se neřadí mezi malé ostrovy. Je poměrně rozlehlý. Je zde nespočetně míst, kde můžete navštívit krásné památky, divokou přírodu nebo naopak klidné zákoutí. Historie Kréty je velice zajímavá a dá se říci, že klíčová. Od doby Minojské začal ostrov vzkvétat. Minojská kultura byla vzorem dalších kultur. Odvozena je tak kultura Mykénská, od ní řecká a dále římská. Honosná římská kultura je nám všem známá a je téměř nejoblíbenější vůbec.

Kréta je ostrov s půl milionem hrdých Kréťané. Nejprve se nazývají Kréťané a až poté se jsou Řekové. Místní obyvatelé mají svůj ojedinělý charakter a šarm. Lidé mají své zvyky a tradice hluboko zakořeněny. Jsou hrdí na svou minulost, na svou přítomnost a věří ve svou budoucnost. Kréťané jsou lidé milí, pohostinní a především uvolnění. Milují zábavu a rádi se poznávají s novými lidmi. Mají životní moudra, kterých se řídí. Na krásném, slunném ostrově Kréta prostě není naspěch.

Kréta - azurové moře
Kréta – azurové mořeMarcelGermain / Foter

K celému ostrovu neodmyslitelně patří i vyhlášené výborné jídlo. Místní, krétská kuchyně je ojedinělá a speciality můžete ochutnat pouze tady na ostrově. Pokrmy jsou inspirovány italskou, tureckou nebo arabskou kuchyní. Pokrmy jsou zdravé a výborné. Taková typická večeře je posezení s celou rodinou, která je mnohdy velice široká, při sklenici vína a spousty jídla. Nejoblíbenější jsou například olivy, bílý kozí sýr, chléb, ovoce a zelenina. Další specialitou jsou samozřejmě také mořské plody, které jsou na ostrově skvěle na dosah. Mezi typické jídlo patří například Gyros, Souvlaki, Dakos nebo Tzatziky.

Sezóna začíná v dubnu a končí v říjnu. Nejlepší výběr pro dovolenou právě na exotický ostrov je měsíc květen. Teploty nedosahují tak vysokých čísel a v oblasti bude méně turistů. Nevýhodou jsou vyšší ceny, které jsou ale v sezóně obvyklé snad v každé zemi a na každém ostrově. Ostrov je skvělý, lidé jsou milí a jídlo je skvělé. Za sluncem určitě na Krétu.

[hana-code-insert name=’xml_kreta_zajezdy‘ /]

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej