Exotická Kuba

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Paradise Revisited
Kuba – azurové moředeVos / Foter

Exotická Kuba

Kuba! Exotická země, skvost Antil. Ostrov, který je plný zelených plání a krásných měst. Místo dobrého pití, výborného jídla a překrásných žen na ulicích. Země proslulých doutníků a překrásných rozlehlých pláží. Kuba je typické místo relaxu, dobré zábavy a neuvěřitelného zážitku. Kuba je plná exotických míst.

Na zdejších silnicích se můžete kochat pověstnou flotilou amerických vozů, které pochází z padesátých let. Zažijte dovolenou na Kubě s tou až překvapující pohostinností místních obyvatel. Užijte si dovolenou na Kubě, plnou pohody, kterou na vás Kubánci bezesporu přenesou svým neustálým optimismem a vtipem.

Caribbean starfish
Kuba – hvězdice na pláži u mořeTopyti / Foter

Hlavním městem Kuby je Havana. Krásné, starobylé město plné tajuplných míst a krásné architektury. Město je netypické a nevšední. Krásná architektura jako by rýsovala celou atmosféru města. Malebné uličky a tropická scenérie. Město se neřadí mezi supermoderní metropole. Místní Kubánci z něj ale dělají hřejivé místo plné radosti a smíchu. Pokud se rozhodnete navštívit hlavní město Kuby, zajděte na Plaza de la Revolución.

Krásné náměstí, které je proslulé především projevy Fidela Castra. Toto monumentální a obrovské náměstí je krásné samo o sobě. Kouzlo mu dodává socha José Martího. Pokud chcete nakoupit suvenýry a ochutnat místní speciality, zajděte do Obispo. Je to hlavní nákupní centrum a turistická tepna staré Havany. Příznivci literatury a románů moou navštívit pokoj v hotelu Ambos Mundos, ve kterém Ernest Hemingway napsal svůj román „Komu zvoní hrana“.

Na Kubě je všechno krásné. Na Kubě je vše netypické. Na Kubě prostě pořád jen poznáváte. Kudy jdete, vidíte věci, které vás jednoduše ohromí. Skvělým typem pro výlet je například Baracoa, město Kryštofa Kolumba. Zajímavostí města je, že obyvateli jsou potomci domorodých indiánů Taínů. Dalším navštěvovaným městem je například Santiago de Cuba. Město je revoluční. Místní obyvatelstvo je na svou historii patřičně hrdé. Také na vzhledu a atmosféře města je to bezesporu velice znát.

Nejvyšším bodem celé Kuby je masiv Pico Turquino, který se tyčí do výšky 1 974 metrů nad mořem. Hora je skvělým místem pro turistiku a při pohledu na její okolí se až tají dech. Místním jazykem je španělština.

Kuba Vám jistě učaruje. Vyzkoušejte dnes již levnou možnost jak sehnat dovolenou – last minute Kuba nebo First minute Kuba, pokud chcete mít jistotu a rádi plánujete dopředu.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)