Okružní plavba Karibikem

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Plavba Karibikem
Plavba KaribikemGANDALF_GREY / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0 Generic (CC BY-NC 2.0)

Ostrovy Karibiku jistě všichni známe z katalogů cestovní kanceláří. Také při pohledu do katalogu sníte o tom, že se jednou vydáte na okružní cestu po Karibských ostrovech? Ostrovy jako Kuba, Jamajka, Haiti, Bahamy, Martinik, Portoriko a mnoho dalších lákají všechny turisty. Tyto ostrovy spojují pláže s bílým jemným pískem, průzračné moře, kokosové palmy a rum. Okružní plavby jsou skvělou možností, jak poznat velkou část z těchto ostrovů za relativně nízkou cenu a poměrně krátký čas. Teď již nemusíte trávit dovolenou pouze na jedné pláži, poznejte pláže Karibiku!

Karibské ostrovy jsou oblíbené nejen pro svoji krásu nad mořskou hladinou, ale také díky tomu, co se nachází přímo pod hladinou. Celý Karibik je považován za potápěčský ráj a zastávky během plavby jsou většinou naplánované v nejvhodnějších místech pro potápění.

Vyschne-li vám v puse, tak zkuste pravý karibský rum, ze kterého se dělá i tradiční bahamský koktejl coco loco a nepohrdne jím žádný pirát. Ani Jack Sparrow!

Před vyplutím na okružní cestu po Karibiku byste si však měli zjistit, zda nejste náchylní na mořskou nemoc. Tedy nevolnost, kterou způsobuje houpání lodi. Častými projevy mořské nemoci jsou nevolnost, bolest hlavy a závratě. Dále si zjistěte, jaké nemoci se v Karibiku vyskytují a zda je nutné se před cestou očkovat. Také je vhodné si zkontrolovat podnební podmínky, aby vás během plavby nezastihly hurikány. Rady na cestu naleznete na portále oCestovani.cz

Podobné články

Štítky

Sdílej