Austrálie – osamělý kontinent

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Pohoří Uluru, západ slunce

Pohoří Uluru, západ slunce, Autor obrázku: Marc Dalmulder

Australský kontinent se oddělil od zbytku světa před miliony lety a od té doby se vyvíjel samostatně. Ať už vyberete jakýkoliv jiný kontinent, tak vždy dojdete k závěru, že se Austrálie nachází pěkně daleko. Proto vliv ostatních kontinentů na vývoj fauny a flóry byl minimální. Většina živočichů žijících v Austrálii jsou endemité, tedy se nevyskytují nikde jinde na světě. To samé platí i pro rostliny. Austrálie je sice malý kontinent, ale svojí přírodní rozmanitostí patří mezi nejzajímavější oblasti. Informace na cestu do Austrálie naleznete na TravelMag.cz.

Půdy v Austrálii jsou bohaté na různé rudy, a tak vás možná zaujme, že převládající zbarvení místních půd je do červena. Proto se Austrálii také přezdívá „Rudý kontinent“. Do červena je zbarven i slavný horský monolit Uluru nacházející se ve středu Austrálie. Nenechte se však zmílit, Uluru není tvořenou železnou rudou, ale pískovcem. Uluru měří 348 metrů, ale podle geologických průzkumů se jeho větší část ukrývá pod zemí, zasahuje až do hloubky 5 kilometrů. Pro původní obyvatelstvo Austrálie je Uluru posvátným místem a tvrdí, že výstup na jeho vrcholky nosí smůlu. Proto se raději kochejte jeho majestátností pouze z blízkého okolí.

Vydat se na západní nebo radši východní pobřeží Austrálie?

Určitě na východní pobřeží! Na východním pobřeží se nachází Velký bariérový útes měřící přes 2000 kilometrů, které můžete spolu s dalšími potápěči prozkoumat. Kromě nádherného podmořského světa jsou východní břehy oblíbené mezi surfaři i pro velké vlny. Neumíte surfovat? Nevadí, Australané vás to rádi naučí! Perlou východního pobřeží je největší australské město Sydney se slavnými stavbami Opera House a Harbour Bridge.

Cena letenky Austrálie, respektive konkrétně letenky do Sydney, se pohybuje kolem 15 tisíc korun, tak neváhejte a leťte k protinožcům.