Za sluncem do Karibiku

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Za sluncem do Karibiku

karibikAzurové moře, palmy, kilometry nádherných pláží jako vystřižených ze sna o ideální exotické dovolené. Pestrost a různorodost zdejší divukrásné přírody okouzlí snad každého cestovatele. Takový je Karibik.

Karibikem se nazývá oblast Karibského moře a zejména ostrovů, které se zde nacházejí. Zapomenout ale nesmíme ani na část pobřeží Střední a Jižní Ameriky, které omývají vlny Karibského moře.

Mezi ostrovy nacházející se v Karibiku patří především Malé a Velké Antily. To znamená například Kuba, Dominikánská republika, Kajmanské ostrovy, Jamajka, Guadeloupe, Barbados, Svatý Kryštof, Svatá Lucie, Curaçao, Trinidad a Tobago nebo třeba Montserrat. Do Karibiku jsou běžně zahrnovány taky Bahamské ostrovy, byť se, bráno přísně z geografického hlediska, nacházejí již v Atlantickém oceánu na sever Kuby.

karibik-orechyPokud chcete uniknout vlezlé zimě, mrazům a plískanicím, vydejte se do Karibiku v zimě. Hlavní sezona zde začíná v prosinci a končí v květnu. V této době bude samozřejmě trochu obtížnější shánění ubytování a také musíte počítat s o něco vyššími cenami, tak je tomu ale během sezony ve všech oblíbených turistických destinacích.

Ostrovy v Karibiku vznikaly jednak sopečnou činností, část z nich je pak tvořena korálovými útesy. I proto je tato oblast pravým rájem pro potápěče. Výborná viditelnost a bohatý podmořský život je zárukou neopakovatelných zážitků. Velmi atraktivní může být také poznávání Karibiku z paluby ať už vlastní či pronajaté jachty nebo výletní lodě.

Písčité pláže, nádherné moře, tropické pralesy, divukrásná příroda, jamajský rum, typicky karibské domy, to vše v rytmu reggae. I taková může být vaše další cesta za sluncem. Cesta do Karibiku.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)