Cagliari

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Cagliari

cagliariSardinie je ostrov ve Středozemním moři. Jedná se o autonomní oblastí Itálie, jejímž hlavním městem je Cagliari.

Z historických pramenů vyplývá, že Cagliari bylo obydlené již v době cca 2 tisíce let před naším letopočtem. Nejstarší archeologické nálezy jsou dokonce z doby kolem roku 4000 př. n. l. Osadu Karali, předchůdce současného Cagliari, pak v 7. století př. n. l. založili Féničané. Během staletí pak ostrov zažil nadvládu Římanů, útoky Ostrogótů i Vandalů, vládli zde Janované i další. Za druhé světové války pak město dostalo těžkou ránu při bombardování spojeneckým letectvem.

Dnes ale Cagliari vzkvétá. Žije zde téměř čtvrt milionu obyvatel, je zde univerzita, město je významným přístavištěm a také důležitým centrem turistického ruchu. Pokud chcete strávit dovolenou u moře s dětmi, nemůžete si vybrat lépe. V Cagliari naleznete jednu z nejdelších městských pláží v Itálii. Jemný světlý písek, krásné moře a kilometry pláže, kde si to pravé místečko najde snad opravdu každý. Věnovat se zde můžete windsurfingu, potápění, plachtění. Na pláži si můžete zahrát i fotbálek, beach volejbal, nebo třeba líný tenis. A pokud si budete chtít na chvíli odpočinout od vodních radovánek, můžete vyrazit na výlet po některé ze zdejších turistických tras, které svojí precizností značení připomínají ty v Česku.

Cagliari ale nežije jen během letních měsíců. Od ledna do června se zde koná spousta zajímavých akcí. Na pláži vzplanou obří hranice, projdou zde přehlídky masek, středověká procesí a to vše samozřejmě doplněné o skvělé jídlo a pití včetně pověstného italského vína.

A protože jsme v Itálii a Itálie je také země fotbalu, nesmíme zapomenout zmínit zdejší fotbalový klub. Cagliari Calcio bylo založeno v roce 1920 a je pravidelným účastníkem nejvyšší italské soutěže Serie A. Pokud sem tedy zavítáte během sezony, můžete vyrazit na fotbal. Soupeři domácích zde jsou i nejslavnější italské velkokluby jako Juventus Turín, AC Milán nebo Inter.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)