3 tipy na zimní exotické destinace

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

 

Zimní měsíce jsou ideálním obdobím, kdy vyrazit do teplých exotických krajin. V současné době jsou velmi výhodné ceny na většinu exotických destinací, přičemž Vám přinášíme několik tipů na to, kam nyní vyrazit na prosluněnou dovolenou.

Bali neboli ostrov bohů

Bali je tropickým rájem, který je znám především díky svým chrámům, přátelským lidem a dokonalým plážím. Nejvíce turistickými oblastmi jsou zde Nusa Dua, Kuta či například Sanur, přičemž právě na Bali se velice vyplatí zapůjčit si motorové vozidlo a celý ostrov si objet. V lednu se teplota na Bali pohybuje mezi příjemnými 26 až 29 stupni a není proto divu, že jej v této době jezdí navštívit množství známých osobností.

Prosluněná Dominikánská republika

 

 

Dominikána je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v celém Karibiku, a to především díky svým bělostným plážím, jež jsou lemovány četnými palmami. Kromě luxusních resortů a nádherné přírody, je však Dominikána i nesmírně zajímavou kulturní destinací. Historická část jejího hlavního města Santa Dominga je dokonce zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pestré Thajsko

 

 

Thajsko oplývá, stejně jako výše uvedené destinace, úchvatnou přírodou, krásnými plážemi a dokonalým počasím. Do Thajska však většina turistů vyráží nejen za odpočinkem, ale zejména za pestrou kulturou. Mohutné chrámy, skvělá thajská kuchyně a usměvaví Thajci jsou jedním z mnoha důvodů, proč je tato země tak oblíbená.

TIP: Ať již vyrazíte kamkoliv, nezapomínejte na to, že v těchto exotických destinacích váš evropský průkaz zdravotního pojištění neplatí. Je tedy třeba si před cestou sjednat vhodné cestovní pojištění, které zajistí dostatečné pokrytí léčebných nákladů v zahraničí.

Podobné články

Štítky

Sdílej