Kam na hory? Zkuste letos Slovinsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

V letošním roce sice máme tolik sněhu, že za pořádným lyžováním ani nemusíte cestovat do zahraničí, nicméně spousta lidí je na to zvyklá. Například v rakouských Alpách je sníh každou zimu, mnozí si chválí také vyšší kvalitu služeb. Co kdybyste ale letos zapomněli na taková mainstreamová místa a vydali se objevovat nové sjezdovky?

Je velká škoda, že když se mluví o lyžování v zahraničí, většina Čechů si vybaví Rakousko, Itálii nebo vzdálenější Francii a Švýcarsko. Slovinsko, které je od nás vzdálené cca 500 km, zůstává opomenuto. Přitom právě tady si užijete lyžování bez dlouhého čekání ve frontách na vlek a útulné apartmány za příjemné ceny. A kam konkrétně se vydat?

 

Nejlepší volbou je Kranjska Gora

 

Na Slovinsku je více lyžařských středisek – např. Krvavec, Rogla, Pohorje nebo Cerkno. Tou nejlepší volbou je ale bezpochyby Kranjska Gora, oblast známá pořádáním Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Ski areál nabízí sjezdovky všech možných obtížností a hotel Kranjska Gora seženete také bez potíží. Nudit se zde nebudete, kromě sjezdovek většinu turistů uchvátí místní diskotéky, aquapark, kasino nebo možnost lezení po zamrzlých vodopádech.

Slovinsko má co nabídnout

 

Nejen Kranjska Gora, ale i celé Slovinsko má lyžařům co nabídnout. Sjezdové lyžování je v této zemi nejoblíbenějším zimním sportem, má zde dlouholetou tradici. S tím souvisí i perfektní zázemí. Určitě vás potěší také to, že všechny děti mladší šesti let lyžují ve Slovinsku zdarma. Za vyzkoušení stojí i místní typické pokrmy – polévka jota, štrúdl, jelita a klobásy.

Jste rozhodnutí letos vyzkoušet něco nového? Vyberte si svůj Kranjska Gora hotel a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v horách. Platí se zde eurem, ale i po přijetí této měny zůstaly ceny dost nízké. Třeba ve srovnání s Rakouskem budete určitě příjemně překvapeni. Lyžařská dovolená na Slovinsku vyjde na podobnou částku, jako kdybyste zůstali doma v Krkonoších.

 

Podobné články

Štítky

Sdílej