I v zimě vám může být teplo

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Zima je za dveřmi a každý se obává chladných dnů. Ovšem nemusíte mrznout doma, naopak právě zima je ideální roční období na krásnou dovolenou. Máte možnost utéct od sněhu a námrazy do teplých krajin. Co třeba Thajsko?

Země, která plní dětské sny

Thajsko je výborná země, kde si i v zimě můžete užívat teplo, neboť v době, kdy u nás začíná padat sníh je v této zemi téměř třicet stupňů. Takže perfektní možnost na koupání v moři, opalování se na pláži či objevování nové kultury. Thajsko je země, která vám může nabídnout opravdu mnohé a pokud jste někdy snili o projížďce na zajímavých lodích či vlastní opičce, tak právě tato země vám může vaše dětské sny splnit. Opičky jsou zde tak běžné, jako u nás psi, takže si klidně můžete nějakou pohladit či s ní skotačit na pláži. Stejně tak jsou zde speciální dřevěné a velice zdobené lodě, na kterých se můžete projet a nechávat se unášet krásnou této země.

Tip: Exotická dovolená z zimě je dostupná pro stále více Čechů. Pokud využijete možnosti last minute zájezdů, můžete se dostat na velmi rozumnou cenu. 

Pozor na to, kde jedete

Ovšem, ještě než se vydáte do této úžasné země, musíte se pořádně rozmyslet, do jakých míst se chcete podívat, protože na některých thajských ostrovech jsou právě v době naší zimy období dešťů, takže zde byste si dovolenou moc neužili. Naopak jsou zde místa, kde je opravdu krásně a i v zimě je zde teplo a právě tyto místa jsou pro dovolenou těmi nejlepšími. (podobně celoroční možnost návštěvy nabízí i Vietnam)

Za kulturou, odpočinkem i za přírodou

V Thajsku je mnoho krásných a historických budov, které si můžete užívat plnými doušky, zejména pokud hovíte budhismu, neboť právě v této zemi je spoustu budhistických chrámů. Samozřejmě, že tyto chrámy jsou zajímavé nejen pro vyznavače této víry, ale pro každého návštěvníka, který má rád trochu historie a kultury. Kromě toho je zde nádherná příroda, takže si zde klidně můžete naplánovat romantické procházky. Stejně tak vám Thajsko nabídne malebné pláže, kde můžete nejen odpočívat, slunit se, ale také pohrát si se zdejšími opičkami. Tato země nabízí návštěvníkům opravdu mnohé, a tak není divu, že lidé odtud odjíždějí spokojení a rádi se zde vrací.

Ochutnejte zdejší speciality

Je spousta thajských jídel, které se dostaly i do naší země. Ovšem tu pravou thajskou kuchyni si vychutnáte jedině zde. Nejen, že si budete moci pochutnat na zdejších specialitách a vyzkoušet úplně nová jídla, ale zároveň téměř nic netratíte. V Thajsku je velice levné jídlo, takže si rozhodně žádné zásoby z domova brát nemusíte a i polopenze či plná penze na hotelu je zbytečná, když si můžete kdekoliv sednout a objednat si levně cokoliv, na co máte chuť.

Na co nezapomenout

I když u nás padá sníh, tak Thajsko je země, kde v čas naší zimy bude teplo, což znamená, že jednou z věcí, kterou budete potřebovat je opalovací krém, abyste se nespálili. Pak už stačí jen běžné věci, které si balíte na letní dovolenou. A to, na co opravdu nesmíte zapomenout je smlouvání. Pokud si budete chtít v této zemi něco koupit, tak vždy musíte smlouvat. Jednak tím ušetříte nějakou tu korunu, ale hlavně nikoho neurazíte.

Thajsko je krásná země, která má mnoho možností. Navíc i v zimě je zde pro nás teplo, takže hurá na zimní dovolenou do Thajska.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej