Kde lyžovat ve Francii?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Rádi lyžujete, ale české hory vám nedostačují? Zrovna přemýšlíte, kde budete trávit letošní zimní sezónu? Oblíbené je lyžování ve Francii. Proč zrovna tato země a kam konkrétně se vypravit?

Ebowalker / Pixabay

 

Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii je velmi oblíbené také mezi Čechy, a to přesto, že mají možnost lyžovat v bližších lokalitách, třeba v Rakousku.
Co příznivce zimních sportů nejvíce láká? Kromě kvalitních tratí různých úrovní a výběru z mnoha lokalit oceníte široké sjezdovky, ideální lyžařské podmínky do konce dubna, kvalitní zázemí, rozmanité ubytování obvykle přímo na sjezdovce, a když už tu budete, jistě si rádi pochutnáte na nějaké specialitě francouzské kuchyně. A jaké konkrétní lyžařské středisko navštívit? Dejme si alespoň několik tipů.

Tignes

Lyžařský areál Tignes se rozprostírá v nadmořské výšce 1550 až 3500 m. Je situované do Savojských Alp, konkrétně na konec údolí Tarentaise. Skládá se z pěti částí – Les Brévières, Tignes, Le Lavachet, Le Lac a Val Claret. Čeká tu na vás 300 km sjezdových tratí a díky ledovci Grande Mote se můžete těšit na sníh po celý rok.

Les Menuires

V oblasti Trois Vallées najdete středisko Les Menuires, a to v nadmořské výšce 1400 – 2850 m. Nabízí vám 160 km sjezdových tratí. Ideální podmínky jsou na tomto místě i pro běžkaře. Mají zde 28 km upravených tratí. V Les Menuires se můžete dále věnovat snowboardingu, snowtubingu a zimních radovánek si dostatečně užijete na sáňkářské dráze.

Les 2 Alpes

Les 2 Alpes je situované 60 km východně od Grenoblu do oblasti Isére. Je v nadmořské výšce 1300 až 3568 m a nabízí lyžařům 225 km sjezdových tratí. Nejvyšší vrchol představuje Pic de la Meije. Líbit se tu bude mimo jiné příznivcům freeridu a snowboardingu.

Val Thorens

Val Thorens (2300 až 3200 m n. m.) představuje nejvýše položené evropské středisko. Leží v oblasti Trois Vallées a lyžování si zde můžete užívat na 150 km sjezdových tratí. Do sytosti si užijete lyžování a nudit se nebudete, ani když sundáte lyže.
Lyžování Francie vás nezklame. Do jakého střediska se vydáte vy?