Anglie, království v mnoha ohledech

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Déšť, chladno a pochmurné počasí. Chudince Anglii je tohle připisováno už nějaký ten pátek, a málokdo si tuto zemi nespojí právě s častým deštěm. A stejně tak jsem přemýšlela i já. Do kufru deštník, nepromokavou bundu, a vysoké boty. Pro jistotu i kapesní knížku vtipů, když už jedeme do tak pochmurné země. Může být vůbec v Anglii krásně?

Vítejte v Londýně

Jako první stojí určitě za zmínku nultý poledník v observatoři Greenwich, aneb pravou nohou na východě, levou na západě. Kousek od observatoře už můžete nasednout na loď, která vás převeze přes Temži přímo k pevnosti Tower Bridge. Pro milovníky cizí gastronomie, stojí za to navštívit ještě před prohlídkou stánek vyhlášených Fish and Chips (ryba a hranolky), tradiční fastfoodové anglické jídlo. Umaštěné prsty a blahý pocit v břiše je zaručen.

Muzeum? Nuda. Nebo ne?

Věda, příroda nebo výtvarné umění. Kousek od centra, pár set metrů od sebe, se nachází tři fantastická muzea. Obrovské Nature National history museum nabízí široké spektrum přírodních věd, jako například obsáhlou část o lidském těle, expozici minerálů, či vesmír tak, jak ho neznáte. Druhé, Science museum je spíše pro technické nadšence a znalce, a je obohacené o několik interaktivních prvků. A nakonec Victoria and Albert museum, specializované na dekorativní umění, jako například sochy, bižuterii, brnění nebo třeba nábytek.

Shopaholik v Anglii

A teď něco spíše pro milovníky nakupování a městského ruchu. Slavná obchodní třída Oxford Street, která by se mohla pyšnit titulem nejznámější obchodní ulice světa. Najdete zde nespočet velkých obchodních center, a ještě více drobných obchůdku, ať už se suvenýry nebo občerstvením. Vafle s Nutellou, nebo Fallafel a hranolky. Asi každý by si na Oxford Street přišel na své. A jako malou ochutnávku obchodů vás nalákáme třeba na oblíbený Primark, Marks and Spencer či Topshop.

Ať už jsou vaše představy o Anglii jakékoli, mohu vás ujistit, že slovo nuda tu pro vás bude úplně cizí. Je stále co objevovat, poznávat, ale i kde relaxovat a odpočívat. Konkrétně Londýn je pro spoustu lidí úžasným městem, kam se rádi navrací, a já se jim vůbec, ale vůbec nedivím.