Řecko – Zakynthos

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

vila Eleni - apartmány Řecko KorfuŘecko patří mezi nejkrásnější země na jihu Evropy, které můžete navštívit. Je bohaté na památky. Krajina je tu osobitá a nádherná, moře čisté. Místní obyvatelstvo je sice o něco lenošnější, ale přátelské. A místní strava, to si pošmáknete. Řecká kuchyně je totiž nejen opravdu výborná, ale taky zdravá. Pokud byste si vzali hotel se stravováním all inclusive, nejspíš nebudete vědět, po čem hrábnout jako první.

Řecko má mnoho ostrovů a ostrůvků, z nichž jich je poměrně dost i neobydlených, hlavně těch malinkatých. Na dovolenou se proto jezdí jen na ty větší. Jedním z nich je právě Zakynthos. S velkou pravděpodobností jste viděli fotky snad nejslavnější pláže Řecka, malé, pod útesem schované plážičky se ztroskotanou lodí na písčitém břehu, která pochází právě ze Zakynthosu. Tato pláž je přístupná jenom lodí, takže tu najdete dokonalé soukromí. Je to jedna z nejlepších věcí, které může dovolená Řecko nabídnout.

Zakynthos je, jak jsme již konstatovali, ostrov. Není ale daleko od řecké pevniny a pravidelně na něj jezdí trajekty, takže není problém dostat se tam autem. Zakynthos je rozšířenou turistickou destinací, kam míří každoročně spousty turistů, takže zázemí je tu dobré. Pokud byste si hledali ubytování přímo na místě, neměl by být problém vystopovat nějaký ten hotel případně apartmán. Jinak je ale samozřejmě možno si ubytování zarezervovat již před odjezdem. Některé cestovní kanceláře nabízejí last minute Řecko jen s ubytováním a cestu si můžete zařídit sami.

Pobyt vás tak může vyjít na velice pěkné peníze. Na řeckých ostrovech je jedna kuriozita, která by vás mohla zaskočit, pokud jste tam ještě nebyli. Na záchodech budete mít umístěn kbelík, kam máte vyhazovat toaletní papír. Není povoleno ho házet do záchodu, jako u nás. Jejich kanalizace by takový nápor nezvládla. Jinak si ale při dovolené v Řecku určitě odpočinete a užijete si nezapomenutelný pobyt.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)