Bulharsko – Primorsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Bulharsko - pláž Primorsko

Autor obrázku: Andrey

Letovisko Primorsko se nachází na malém poloostrově v jihovýchodní části Bulharska na pobřeží Černého moře. Leží přibližně 50 km od Burgasu a 450 km od hlavního města Bulharska – Sofie. Je velmi oblíbeným útočištěm českých a západních turistů. Patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Bulharsku.

Dovolená u moře v této lokalitě nabízí spoustu možností jak pro různé aktivity tak odpočinek na písečných plážích. Pojďme se společně podívat, co tato lokalita nabízí.

Co dělat v Primorsku

V Primorsku se nachází aquapark, který sice nedosahuje kvalit západu, ale i tak stojí jeden den vaší dovolené za návštěvu. Nabízí několik tobogánů, bazén či různé skluzavky.

Nejčastější aktivitou je samozřejmě slunění na prohřátých plážích Černého moře. V Primorsku si můžete vybrat ze dvou hlavních pláží – jižní a severní. Obě pláže nabízejí pozvolný vstup do vody vhodný i pro děti a letní teploty v průměru 30’C.

Mezi další populární aktivity patří například návštěva tradičních taveren na pobřeží, kde si budete moci vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a to pouze za předpokladu, že nemáte objednánu dovolenou Bulharsko all inclusive. V takovém případě máte veškeré jídlo a pití v ceně pobytu a to po celý den. Je poté škoda utrácet zbytečně v restauracích. I přesto, že tu panují poměrně levné ceny.

Jak do Primorska?

Primorsko a Bulharsko letecky je nejsnadnějším způsobem jak dosáhnout cílové destinace. Doba letu je cca 2 hodiny oproti autobusové dopravě, kde musíte strávit přibližně 30 hodin času. Kdo se bojí letadlem, pouze připomínáme známé statistiky, že letecká doprava patří mezi nejbezpečnější na světě. Navíc autobusem či vlastní dopravou musíte přejet některé země, které až dosud neměli příliš dobrou pověst.

Už jste byli v bulharském Primorsku? Podělte se s námi o váš názor.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)