Českému týmu bude na MS v hokeji 2016 chybět několik rozdílových hráčů

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Oficiální nominace na MS v hokeji 2016 jsou na spadnutí. I proto se stále více mluví o tom, jaká bude skladba jednotlivých týmů. A tedy i o tom, jaké mají týmy přednosti a jaké mají logicky i slabiny.

skeeze / Pixabay

Podívejme se společně na tým, který nás zajímá nejvíce. Je to samozřejmě tým náš, který trenéři plánují poskládat v souvislosti s aktuálními výkony hráčů. A to nejenom v české extralize, ale samozřejmě také s přihlédnutím k hráčům v NHL, stejně jako v KHL. Ti obvykle patří mezi nejdůležitější složku našeho týmu na každém šampionátu. A dá se očekávat, že tomu ani letos rozhodně nebude jinak.

Český tým by měl být v rámci MS v hokeji 2016 poměrně silný

Pokud se podíváme pod ruce našich trenérů, potom zjistíme, že první informace spojené s nominacemi přinesou několik zvučných jmen. Obvykle není problém najít kvalitní úročníky, stejně jako kvalitní brankáře. Co pravděpodobně bude problém na MS v hokeji 2016, to bude správný obránce. I těch sice máme dost, ale ne každý svou klíčovou roli dokáže vždy dobře zvládnout. Ostatně o tom jsme se už přesvědčili v minulosti, na několika předchozích šampionátech.  Zda to letos bude jinak, to se nechme překvapit.

Na MS v hokeji nám budou chybět rozdíloví hráči

Obecně by měl být náš tým silný, což je pro nás jako fanoušky rozhodně dobrou zprávou. Co je ale poměrně velkým problémem, to je fakt, že nám na MS v hokeji budou chybět takzvaní rozdíloví hráči. I když je každý hráč svým způsobem silný, chybí velké množství těch, kteří by vzdali v klíčových situacích vše na sebe, a byl by na něho v konkrétních zápasech spoleh. A pokud by selhal, našel by se samozřejmě ihned někdo, kdo ho zastoupí. Několik jmen v kádru určitě máme, ale rozhodně jich není tolik, aby mohl být tento konkrétní problém jednoduchým způsobem vyřešen. A na to je nutné myslet. Určitě to ale není problém jenom naší reprezentace.

Podobné články

Štítky

Sdílej